НАІУ проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»
3 Червня 2021
Поширити:
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» в рамках дослідницького проєкту GCRFAHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні», який фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.
Проведення тренінгів є одним із етапів підготовки до проведення інтерв’ю 300 людей з інвалідністю у 10 регіонах у т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб.
Його мета – визначити ступінь поінформованості та доступності до інформації про COVID-19 людей з інвалідністю, дізнатись про основні проблеми, з якими вони стикаються, під час здійснення загальнодержавний карантинних заходів, у т.ч. доступність послуг (медичних, соціальних, інформаційних, тощо), про зміни, які відбулися під час пандемії СOVID-19, а також розглянути психологічну складову пандемії.
Тренінги проводить Доктор Сьюзі Болдерстон (Susie Balderston), представниця дослідницької групи з вивчення травми, соціальної шкоди і питань здоров’я Бірмінгемського університету (Велика Британія). Сьюзі – жінка з інвалідністю. Займається дослідженням питань інвалідності протягом 20 років, керувала 16 років організацією людей с інвалідністю: займалася професійним навчанням, проводила консультації з питань доступності та експертизи, займались правозахисною діяльністю.
Участь у таких тренінгах для нас дуже цікавий і важливий міжнародний досвід проведення якісних досліджень (інтерв’ю) серед людей з інвалідністю, з особливою увагою на людей з інвалідністю, які постраждали в зоні конфлікту.
Назва тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» – є невипадковою і близькою для всіх учасників. І тренери-дослідники міжнародного рівня, і учасники-інтерв’юэри, які проходять навчання, і потенційні респонденти – це люди з інвалідністю, а також ті, хто опікується питаннями інвалідності.
Серед питань, які піднімаються і обговорюються тренером Сьюзі Болдерстон разом із учасниками та модераторами у групах:
принципи проведення якісного дослідження, на що треба звернути особливу увагу;
права людини і самостійний спосіб життя;
бар’єри, з якими стикаються (внутрішньо переміщені) люди з інвалідністю в Україні;
як змінилася ситуація у зв’язку з пандемією Covid-19;
навички проведення інтерв’ю;
етика і безпека;
тощо.
Однією із форм роботи на тренінгах є обговорення окремих питань у групах, а потім напрацювання виносяться для загального розгляду:
Які бар’єри можуть виникати при проведенні інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю?
Як нам зробити це дослідження безбар’єрним і доступним для всіх?
Як справлятися із сильними почуттями, викликаними розповіддю співрозмовника?
Як ми будемо підтримувати одне одного?
Усі навчальні заходи в рамках проєкту супроводжуються синхронним перекладом англійська-українська, а також з нами постійно працює команда перекладачів жестової мови ГО «МІСТ» (м. Полтава).
Сподіваємось, що знання і навички отримані під час тренінгів будуть використані нашими учасниками під час проведення інтерв’ю в рамках проєкту, також у своїй поточній діяльності.
19 грудня 2024 року відбулося засідання постійно діючої робочої групи з питань забезпечення прав осіб з інвалідністю в Пенсійному фонді України та його територіальних органах. На запрошення Пенсійного фонду України участь у заході взяла генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко. Під час засідання представили результати оцінювання роботи органів Пенсійного фонду щодо […]
Верховна Рада України ухвалила важливе рішення, яке запустить новий етап у системі визначення інвалідності. Законопроєкт №12178, підтриманий 259 голосами, передбачає ліквідацію Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року. На зміну МСЕК прийде сучасна система оцінювання повсякденного функціонування. У рамках цієї реформи уряд обіцяє значно спростити процедури визначення статусу інвалідності, завдяки скороченню бюрократичних етапів […]
Європейська Комісія підтвердила оновлення Стратегії прав осіб з інвалідністю, що діятиме до 2030 року. Ця стратегія спрямована на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян ЄС, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Про це повідомляє Європейський Форум інвалідності. Ключові напрями стратегії: Однією з важливих ініціатив є впровадження Європейської картки інвалідності, яка забезпечить взаємне визнання статусу інвалідності в […]
Рада Європейського Союзу нещодавно опублікувала рекомендації, спрямовані на поліпшення умов працевлаштування для осіб з інвалідністю в країнах-членах ЄС. У цих рекомендаціях наголошується на важливості створення інклюзивного ринку праці, який сприятиме рівним можливостям для всіх. Ключові рекомендації Ради ЄС: Що відзначає Європейський Форум інвалідності? Європейський Форум інвалідності (EDF) наголошує на важливості таких аспектів: Потреба у вдосконаленні […]
16 грудня 2024 року Рожищенська громада стала місцем важливих змін у напрямку інклюзії та доступності. Представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) завітали до КНП «Рожищенська багатопрофільна міська лікарня» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Мета візиту: перевірка стану закупленого реабілітаційного обладнання та проведення навчального семінару. Цей захід зібрав представників місцевої влади, медичних закладів та […]
18 грудня 2024 року на платформі ZOOM відбувся вебінар «Підтримка інституційної діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю: статутні документи, керівні органи та реєстрація», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Участь у заході взяли представники організацій-членів та партнерів НАІУ. Спікером виступив Максим Скундзя, досвідчений юрист, який надав практичні рекомендації щодо підготовки статутних документів, ефективної […]