НАІУ проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»
3 Червня 2021
Поширити:
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» в рамках дослідницького проєкту GCRFAHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні», який фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.
Проведення тренінгів є одним із етапів підготовки до проведення інтерв’ю 300 людей з інвалідністю у 10 регіонах у т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб.
Його мета – визначити ступінь поінформованості та доступності до інформації про COVID-19 людей з інвалідністю, дізнатись про основні проблеми, з якими вони стикаються, під час здійснення загальнодержавний карантинних заходів, у т.ч. доступність послуг (медичних, соціальних, інформаційних, тощо), про зміни, які відбулися під час пандемії СOVID-19, а також розглянути психологічну складову пандемії.
Тренінги проводить Доктор Сьюзі Болдерстон (Susie Balderston), представниця дослідницької групи з вивчення травми, соціальної шкоди і питань здоров’я Бірмінгемського університету (Велика Британія). Сьюзі – жінка з інвалідністю. Займається дослідженням питань інвалідності протягом 20 років, керувала 16 років організацією людей с інвалідністю: займалася професійним навчанням, проводила консультації з питань доступності та експертизи, займались правозахисною діяльністю.
Участь у таких тренінгах для нас дуже цікавий і важливий міжнародний досвід проведення якісних досліджень (інтерв’ю) серед людей з інвалідністю, з особливою увагою на людей з інвалідністю, які постраждали в зоні конфлікту.
Назва тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» – є невипадковою і близькою для всіх учасників. І тренери-дослідники міжнародного рівня, і учасники-інтерв’юэри, які проходять навчання, і потенційні респонденти – це люди з інвалідністю, а також ті, хто опікується питаннями інвалідності.
Серед питань, які піднімаються і обговорюються тренером Сьюзі Болдерстон разом із учасниками та модераторами у групах:
принципи проведення якісного дослідження, на що треба звернути особливу увагу;
права людини і самостійний спосіб життя;
бар’єри, з якими стикаються (внутрішньо переміщені) люди з інвалідністю в Україні;
як змінилася ситуація у зв’язку з пандемією Covid-19;
навички проведення інтерв’ю;
етика і безпека;
тощо.
Однією із форм роботи на тренінгах є обговорення окремих питань у групах, а потім напрацювання виносяться для загального розгляду:
Які бар’єри можуть виникати при проведенні інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю?
Як нам зробити це дослідження безбар’єрним і доступним для всіх?
Як справлятися із сильними почуттями, викликаними розповіддю співрозмовника?
Як ми будемо підтримувати одне одного?
Усі навчальні заходи в рамках проєкту супроводжуються синхронним перекладом англійська-українська, а також з нами постійно працює команда перекладачів жестової мови ГО «МІСТ» (м. Полтава).
Сподіваємось, що знання і навички отримані під час тренінгів будуть використані нашими учасниками під час проведення інтерв’ю в рамках проєкту, також у своїй поточній діяльності.
На гарячу лінію Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) продовжують надходити звернення щодо виключення недієздатних осіб із військового обліку. Це питання має значний суспільний резонанс та потребує чіткого правового регулювання. У зв’язку з цим ми повторно публікуємо інформацію про чинні норми законодавства та механізм виключення недієздатних осіб із військового обліку. Національна Асамблея людей з […]
30 січня 2025 року відбувся вебінар, присвячений важливим питанням безпеки укриттів. Захід організувала Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Посилення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень у відновленні та створенні доступного середовища» за підтримки Організації людей з інвалідністю Данії (DPOD). З вітальним словом до учасників звернулася Вікторія […]
Шановні друзі! Україна потребує сучасного європейського законодавства, яке враховує права та потреби усіх громадян, зокрема людей з інвалідністю. Верховна Рада України прийняла законопроєкт №5344-д, який, на жаль, по певних статтях не відповідає Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Цей законопроєкт, ухвалений як декларація, практично неможливо буде реалізувати. Ба більше, він передбачає скорочення чинних прав […]
У рамках проєкту «Підтримка дітей з інвалідністю під час війни: технології на допомогу» Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) за підтримки ТОВ «Байєр» передала 88 смарт-годинників дітям з інвалідністю, які є членами організацій та партнерами НАІУ. Ці пристрої стануть не лише зручними помічниками в повсякденному житті, але й нададуть додаткові можливості для безпеки та […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проаналізувала проєкт Трудового кодексу України та виявила низку положень, що можуть суттєво звузити права працівників з інвалідністю та батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Внесення змін до трудового законодавства є важливим кроком для модернізації та адаптації його до сучасних умов. Однак, запропонований проєкт Трудового кодексу містить норми, що […]
The National Assembly of People with Disabilities of Ukraine (NAPD) has prepared the Alternative Report titled “People with Disabilities About Their Rights: Every Voice Matters.” This comprehensive document highlights the challenges, rights, and needs of persons with disabilities in Ukraine. The report was developed under the project “Ukraine War: OPD-led Disability Inclusive Response and Recovery […]