НАІУ проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»
3 Червня 2021
Поширити:
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» в рамках дослідницького проєкту GCRFAHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні», який фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.
Проведення тренінгів є одним із етапів підготовки до проведення інтерв’ю 300 людей з інвалідністю у 10 регіонах у т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб.
Його мета – визначити ступінь поінформованості та доступності до інформації про COVID-19 людей з інвалідністю, дізнатись про основні проблеми, з якими вони стикаються, під час здійснення загальнодержавний карантинних заходів, у т.ч. доступність послуг (медичних, соціальних, інформаційних, тощо), про зміни, які відбулися під час пандемії СOVID-19, а також розглянути психологічну складову пандемії.
Тренінги проводить Доктор Сьюзі Болдерстон (Susie Balderston), представниця дослідницької групи з вивчення травми, соціальної шкоди і питань здоров’я Бірмінгемського університету (Велика Британія). Сьюзі – жінка з інвалідністю. Займається дослідженням питань інвалідності протягом 20 років, керувала 16 років організацією людей с інвалідністю: займалася професійним навчанням, проводила консультації з питань доступності та експертизи, займались правозахисною діяльністю.
Участь у таких тренінгах для нас дуже цікавий і важливий міжнародний досвід проведення якісних досліджень (інтерв’ю) серед людей з інвалідністю, з особливою увагою на людей з інвалідністю, які постраждали в зоні конфлікту.
Назва тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» – є невипадковою і близькою для всіх учасників. І тренери-дослідники міжнародного рівня, і учасники-інтерв’юэри, які проходять навчання, і потенційні респонденти – це люди з інвалідністю, а також ті, хто опікується питаннями інвалідності.
Серед питань, які піднімаються і обговорюються тренером Сьюзі Болдерстон разом із учасниками та модераторами у групах:
принципи проведення якісного дослідження, на що треба звернути особливу увагу;
права людини і самостійний спосіб життя;
бар’єри, з якими стикаються (внутрішньо переміщені) люди з інвалідністю в Україні;
як змінилася ситуація у зв’язку з пандемією Covid-19;
навички проведення інтерв’ю;
етика і безпека;
тощо.
Однією із форм роботи на тренінгах є обговорення окремих питань у групах, а потім напрацювання виносяться для загального розгляду:
Які бар’єри можуть виникати при проведенні інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю?
Як нам зробити це дослідження безбар’єрним і доступним для всіх?
Як справлятися із сильними почуттями, викликаними розповіддю співрозмовника?
Як ми будемо підтримувати одне одного?
Усі навчальні заходи в рамках проєкту супроводжуються синхронним перекладом англійська-українська, а також з нами постійно працює команда перекладачів жестової мови ГО «МІСТ» (м. Полтава).
Сподіваємось, що знання і навички отримані під час тренінгів будуть використані нашими учасниками під час проведення інтерв’ю в рамках проєкту, також у своїй поточній діяльності.
В умовах війни питання безпеки стає життєво важливим для кожного. Але чи дійсно заходи безпеки доступні для всіх? Чи всі можуть евакуюватися у разі небезпеки, почути сигнали повітряної тривоги або отримати інформацію про загрозу? Саме ці питання обговорювались під час дводенного тренінгу для тренерів з інклюзивної безпеки для людей з інвалідністю. Захід організувала Національна Асамблея […]
Дискусія на тему “Про діабет без фатальних помилок” щодо ролі ЗМІ у поширенні достовірних (науково обґрунтованих) знань про діабет. Презентовано YouTube канал Української діабетичної федерації “Ти не один” та “Школу діабету для журналістів та блогерів”, тема першого випуску до Всесвітнього дня нирки “Захистіть серце та нирки: дізнайтеся, чому діабет значно підвищує ризик серцевих захворювань та […]
Відео за посиланням: https://cdnapisec.kaltura.com/p/2503451/embedPlaykitJs/uiconf_id/49754663?iframeembed=true&entry_id=1_46hoxars&config[playback]={%22audioLanguage%22:%22en%22}&config[ui]={%22locale%22:%22en%22}&kalturaStartTime=2
Європейський Союз не дотримується власних зобов’язань щодо забезпечення прав працівників з інвалідністю. Це стало основним висновком експертів ООН, які заслухали свідчення від організацій людей з інвалідністю, зокрема Європейського форуму інвалідності (EDF). У рамках перегляду виконання ЄС Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю експерти висловили стурбованість недостатнім рівнем інклюзивності у європейських інституціях. На основі отриманих […]
10 березня 2025 року, у Києві стартував дводенний тренінг для тренерів (Training of Trainers, TOT) з інклюзивної безпеки для людей з інвалідністю. Захід організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та проходить у межах проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні”. Під час війни […]
11-12 березня 2025 року Комітет ООН з прав людей з інвалідністю перегляне відповідність Європейського Союзу (ЄС) Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Це частина регулярного процесу моніторингу виконання міжнародних зобов’язань. Що відбуватиметься під час перегляду? Протягом двох днів у Женеві відбудуться публічні слухання між представниками ЄС та експертами Комітету. Вони аналізуватимуть політику ЄС щодо […]