НАІУ проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»
3 Червня 2021
Поширити:
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» в рамках дослідницького проєкту GCRFAHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні», який фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.
Проведення тренінгів є одним із етапів підготовки до проведення інтерв’ю 300 людей з інвалідністю у 10 регіонах у т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб.
Його мета – визначити ступінь поінформованості та доступності до інформації про COVID-19 людей з інвалідністю, дізнатись про основні проблеми, з якими вони стикаються, під час здійснення загальнодержавний карантинних заходів, у т.ч. доступність послуг (медичних, соціальних, інформаційних, тощо), про зміни, які відбулися під час пандемії СOVID-19, а також розглянути психологічну складову пандемії.
Тренінги проводить Доктор Сьюзі Болдерстон (Susie Balderston), представниця дослідницької групи з вивчення травми, соціальної шкоди і питань здоров’я Бірмінгемського університету (Велика Британія). Сьюзі – жінка з інвалідністю. Займається дослідженням питань інвалідності протягом 20 років, керувала 16 років організацією людей с інвалідністю: займалася професійним навчанням, проводила консультації з питань доступності та експертизи, займались правозахисною діяльністю.
Участь у таких тренінгах для нас дуже цікавий і важливий міжнародний досвід проведення якісних досліджень (інтерв’ю) серед людей з інвалідністю, з особливою увагою на людей з інвалідністю, які постраждали в зоні конфлікту.
Назва тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» – є невипадковою і близькою для всіх учасників. І тренери-дослідники міжнародного рівня, і учасники-інтерв’юэри, які проходять навчання, і потенційні респонденти – це люди з інвалідністю, а також ті, хто опікується питаннями інвалідності.
Серед питань, які піднімаються і обговорюються тренером Сьюзі Болдерстон разом із учасниками та модераторами у групах:
принципи проведення якісного дослідження, на що треба звернути особливу увагу;
права людини і самостійний спосіб життя;
бар’єри, з якими стикаються (внутрішньо переміщені) люди з інвалідністю в Україні;
як змінилася ситуація у зв’язку з пандемією Covid-19;
навички проведення інтерв’ю;
етика і безпека;
тощо.
Однією із форм роботи на тренінгах є обговорення окремих питань у групах, а потім напрацювання виносяться для загального розгляду:
Які бар’єри можуть виникати при проведенні інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю?
Як нам зробити це дослідження безбар’єрним і доступним для всіх?
Як справлятися із сильними почуттями, викликаними розповіддю співрозмовника?
Як ми будемо підтримувати одне одного?
Усі навчальні заходи в рамках проєкту супроводжуються синхронним перекладом англійська-українська, а також з нами постійно працює команда перекладачів жестової мови ГО «МІСТ» (м. Полтава).
Сподіваємось, що знання і навички отримані під час тренінгів будуть використані нашими учасниками під час проведення інтерв’ю в рамках проєкту, також у своїй поточній діяльності.
З глибоким жалем повідомляємо, що 17 квітня 2025 року пішла з життя Тетяна Баранцова — правозахисниця, засновниця організації «Амі-Схід», урядова уповноважена з питань інвалідності, представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Луганській області. Тетяна була незмінним голосом людей з інвалідністю в Україні, натхненником та рушійною силою інклюзивних ініціатив. Людиною, яка завжди ставила на перше […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) розглянула доопрацьовані технічні вимоги до вагонів метрополітену, надані КП «Київський метрополітен», і повідомляє, що більшість попередніх рекомендацій, викладених у листі НАІУ від 28.10.2024, були враховані. Зокрема, НАІУ запропонувала уточнити габарити вільного проходу між вагонами, щоб забезпечити безбар’єрне пересування для всіх пасажирів, включаючи людей з інвалідністю. Рекомендовано встановити мінімальні […]
42-річний Андрій, мешканець Рожищенської громади, живе з постійним болем у нозі після серйозної аварії. Навіть знайоме середовище власного будинку , яке має бути комфортним для пересування, щодня створює виклики для чоловіка. І без допоміжних технологій для пересування звичні побутові дії стають майже неможливими. Від проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) надала офіційну позицію щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення фонду муніципального (соціального) орендного житла», ініційованого Міністерством розвитку громад та територій. НАІУ підтримує ініціативу, проте звертає увагу на необхідність урахування потреб найбільш уразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, сімей з дітьми з […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) звернулася до представництва компанії McDonald’s в Україні із закликом до фахової співпраці у сфері безбар’єрності. Попри формальне впровадження елементів доступності у нових закладах мережі, фахівці НАІУ зафіксували низку порушень, які не лише не відповідають чинним будівельним нормам, а й створюють нові бар’єри для маломобільних груп населення. Зокрема, проблеми […]
Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує свою важливу місію, надаючи допомогу тим, хто цього найбільше потребує. Історія пані Наталі: новий шлях до самостійності Пані Наталя нещодавно переїхала до Опішнянської громади, де тепер мешкає у великій родині свого брата, де виховуються дві племінниці-підлітки. Жінка мріяла […]