НАІУ продовжує адвокаційну кампанію щодо доступності медичних послуг. Тепер мешканки Івано – Франківська зможуть отримати комфортні та необхідні гінекологічні послуги

НАІУ продовжує адвокаційну кампанію щодо доступності медичних послуг. Тепер мешканки Івано – Франківська зможуть отримати комфортні та необхідні гінекологічні послуги
25 Вересня 2022
Друкувати цю новину

Національність, фізичний стан, інвалідність, сексуальна орієнтація і т. д. – незалежно від усього цього доступність до якісних гінекологічних послуг є питанням, що стосується КОЖНОЇ жінки! Це гасло стало головним для адвокаційної кампанії “Доступні гінекологічні послуги для кожної”, яку спільно реалізують Національна Асамблея людей з інвалідністю України (далі ‒ НАІУ)  за  підтримки Українського Жіночого Фонду. Навіть, якщо комусь здається, що є більш суттєві та нагальні потреби, аніж гінекологічні послуги та їх доступність для жінок з інвалідністю, це не так. Бо ми думаємо про відновлення нашої країни, про мирне життя. Тому – продовжуємо!

У міському клінічному перинатальному центрі Івано-Франківської міської ради обладнали кабінет універсальним гінекологічним кріслом для надання медичної допомоги жінкам з інвалідністю. Цей ініціативу було реалізовано за підтримки НАІУ та громадської організації «СЛІД» (Івано-Франківськ). Ознайомитися із умовами надання медичної допомоги людям з інвалідністю у даному закладі завітали заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, ГО «СЛІД» на чолі з Миколою Макаром. Під час зустрічі з лікарями та медичними працівниками обговорили важливі питання професійної та якісної допомоги жінкам з інвалідністю.

 «Вкрай важливо почути проблематику від пацієнтів лікарні. Усі жінки,  в тому числі з інвалідністю, заслуговують на доступні гінекологічні послуги,  ̶  прокоментувала Людмила Сірко.  ̶  До слова, лише в Івано-Франківську проживають 5790 жінок з інвалідністю, з них 419 – першої групи. На сьогоднішній день у перинатальному центрі отримали медичні послуги близько 50 тисяч жінок, у тому числі 98 жінок з інвалідністю».

Посадовиця наголосила на тому, що медицина усього світу працює для створення рівних можливостей обстеження й лікування всіх людей, незалежно від віку та фізичного стану. А отримане гінекологічне крісло, що відповідає міжнародним стандартам, дасть можливість усім жінкам, в тому числі – з інвалідністю, отримати комфортні та необхідні гінекологічні послуги.

«Усі жінки,  в тому числі з інвалідністю, мають право та заслуговують на доступні гінекологічні послуги, повагу й дотримання їхньої гідності в цьому питанні» – зазначив голова ГО «СЛІД» Микола Макар.

«Ми будемо і надалі продовжувати  адвокаційну кампанію, незважаючи на військові дії,  бо ми віримо в нашу перемогу і в те, що для усіх жінок, в тому числі з інвалідністю, послуги мають бути доступними, безпечними та якісними», – Вікторія Назаренко, Генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Вітаємо мешканок Івано-Франківщини з чудовою новиною, адже будь-які захворювання, а надто рак, лікуються тим краще, чим раніше було виявлено. Тому ‒ універсальні гінекологічні крісла повинні бути у кожній лікарні, у кожному куточку України.

 

Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Інформація, що представлена на сторінці, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

 

  Категорія: