Ухвалено зміни щодо встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я. Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства у справах ветеранів України.
Ці зміни стосуються цивільного населення, яке зазнало поранень від вибухонебезпечних предметів. Відтепер статус особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати не лише мешканці територій, підконтрольних органам державної влади України, населення, яких зазнало поранень від вибухонебезпечних предметів внаслідок збройної агресії рф, а й ті, хто постраждав на тимчасово окупованих українських територіях, які вже звільнені Силами оборони України.
Таким чином, люди, які отримали серйозні ушкодження здоров’я під час російської окупації, наприклад у Бучі чи Херсоні, матимуть право після встановлення міжвідомчою комісією Мінетеранів факту ушкодження здоров’я на таких територіях, можуть звертатися до медичних комісій для встановлення відповідного причинного зв’язку, що дасть їм змогу в подальшому отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни та відповідні соціальні гарантії.