За 10 місяців війни інвалідність отримали більше 45 тисяч українців

3 Липня 2023

За 10 місяців війни у 2022 році інвалідність отримали понад 45 тис. українців, тоді як у 2021 році інвалідизація була у 3,5 раза повільніше.

“У довоєнний рік інвалідність отримували 13 тис. людей. За перші 10 місяців війни у 2022 році, за офіційною і не дуже адекватною статистикою, інвалідність отримали понад 45 тис. українців. Кількість людей, які минулого року отримали інвалідність, набагато більше, тому що отримати статус інвалідності під час війни важко“, – повідомив голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич під час заходу Конфедерації роботодавців України.

За словами Сушкевича, інвалідизація населення України за останні 16 місяців – з початку війни до середини 2023 року – має надзвичайно високі темпи, вона стає критично проблемною для суспільства.

“Багато інститутів держави, суб‘єктів суспільства не розуміють колосальний потенціал, який мають люди з інвалідністю”, – додав Сушкевич.

Як зазначила експертка Конфедерації роботодавців України Олена Степаненко, близько 70-80% людей з інвалідністю здатні повноцінно працювати нарівні з іншими, тому що переважна більшість таких людей не мають ніяких зовнішніх ознак інвалідності, відзначила. При цьому у 53% випадків люди з інвалідністю можуть працювати на звичайному робочому місці.

За оцінками Конфедерації роботодавців України, активними учасниками ринку праці можуть додатково стати 0,8-1,0 млн людей з інвалідністю.

Як розповів президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, наразі розробляється практичний посібник для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю – це перший довідник, який охоплює всі аспекти залучення на ринок праці людей, які мають інвалідність. Повна версія довідника буде представлена у вересні, а в цифровому вигляді буде оновлюватись на постійній основі.

За словами Мірошниченка, кількість робочих місць для осіб з інвалідністю зросте, якщо зобов‘язання щодо працевлаштування цієї категорії безробітних візьмуть на себе і роботодавці державної та комунальної форм власності.

“Необхідно вирівняти підходи до підприємств різних форм власності. Всю відповідальність за працевлаштування людей з інвалідністю несе приватний сектор, а публічний сектор звільнений від зобов‘язання виконувати норматив із працевлаштування й необхідності сплачувати адміністративно-господарські санкції лише через те, що вони фінансуються з держбюджету. Потрібно, щоб всі форми власності були рівні”, – наголосив він. 

Джерело: https://biz.censor.net/n3428120

Ілюстративне фото: dialog.ua

Схожі новини

Всі новини
  • 3 Грудня 2024

    Роберта Метсола: Європейський парламент стоїть на захисті прав людей з інвалідністю

    Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола неодноразово підтверджувала свою відданість захисту прав людей з інвалідністю. Вона активно підтримує ініціативи, спрямовані на забезпечення рівних можливостей та інклюзії для всіх громадян Європейського Союзу. Мецола наголошує на важливості створення безбар’єрного середовища, доступу до якісної освіти, працевлаштування та соціальних послуг для осіб з інвалідністю. Вона підкреслює, що права людей з […]

    Детальніше
  • 3 Грудня 2024

    Участь НАІУ у багатосторонній конференції щодо впровадження Конвенції про права осіб з інвалідністю в Україні

    29 листопада 2024 року представниці та представники організацій – членів Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) взяли участь у багатосторонній конференції, організованій ВООЗ в Україні та Офісом координатора системи ООН за підтримки Партнерства ООН з прав людей з інвалідністю. Основна мета заходу – прискорення впровадження Конвенції про права осіб з інвалідністю в умовах війни. […]

    Детальніше
  • 3 Грудня 2024

    Рада ЄС значно послаблює права пасажирів з інвалідністю

    Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) приєднується до стурбованості, висловленої Європейським форумом інвалідності (EDF), щодо рішення Ради ЄС, яке значно послаблює права пасажирів з інвалідністю. Зміни, внесені до Регламенту ЄС про права пасажирів, можуть мати серйозний негативний вплив на доступність та рівність у транспорті. Зокрема: Це рішення є кроком назад у досягненні інклюзивності та […]

    Детальніше
  • 3 Грудня 2024

    Доступність крок за кроком: новий підйомник та оновлення медзакладів на Полтавщині!

    НАІУ продовжує роботу над створенням доступних умов для людей з інвалідністю в громадах України.  У рамках проєкту «Криза в Україні: реагування та відновлення потреб людей з інвалідністю» на Полтавщині встановлено пандус у фельдшерсько-акушерському пункті в селі Голобородьківське Карлівської громади, і розпочато ремонтні роботи, щоб зробити його приміщення максимально доступним та зручним для всіх відвідувачів. А […]

    Детальніше
  • 3 Грудня 2024

    Ідея програми підтримки людей з інвалідністю від ГО “Відкриті серця”(організація – член НАІУ)

    З 25 листопада по 4 грудня в Україні традиційно проходить Декада прав осіб з інвалідністю — ініціатива, яка спрямована на привернення уваги до захисту прав людей з інвалідністю та створення рівних можливостей для їхньої повноцінної участі у суспільному житті. Над створенням таких умов в Україні активно працює громадська організація “Відкриті серця” в Вінниці,  яку очолює […]

    Детальніше
  • 3 Грудня 2024

    Понад 90 організацій закликали комісарку Лабіб продовжити підтримку прав людей з інвалідністю

    Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) приєдналася до ініціативи понад 90 організацій, які звернулися до Міністерки закордонних справ, європейських справ і зовнішньої торгівлі Королівства Бельгія, Хаджі Лабіб, із закликом продовжити активну підтримку прав людей з інвалідністю. Цей заклик має на меті забезпечити, щоб під час головування Бельгії в Раді ЄС (перша половина 2024 року) […]

    Детальніше

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ