Робота в громадах: виїзний візит у Стрілецький Кут
7 Лютого 2025
Поширити:
6 лютого 2025 року в старостинському окрузі Стрілецький Кут Мамаївської територіальної громади Чернівецької області відбувся виїзний інформаційний візит у межах міжнародного проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні”. Проєкт реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF.
З 2023 року Мамаївська громада активно співпрацює з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, підтримуючи людей з інвалідністю та тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. У межах цього проєкту жителі громади отримують допомогу, зокрема: асистивні технології та технічні засоби реабілітації (АТ і ТЗР); одноразову грошову допомогу на придбання ліків, продуктів харчування, медичних оглядів, реабілітації та лікування.
Під час зустрічі у сільській раді Стрілецького Кута понад 30 сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю, проживають особи з інвалідністю I групи, ВПО та родини у складних життєвих обставинах, змогли отримати важливу правову інформацію з соціальних питань, гуманітарної допомоги та поспілкуватися з координаторкою проєкту, соціальними працівниками та старостою села.
Такі заходи надзвичайно важливі, адже жителі віддалених сіл не мають постійного доступу до інформації, що стосується питань оформлення інвалідності, отримання доступу до соціальних, освітніх, реабілітаційних послуг, можливості отримання гуманітарної допомоги та інше. Особисте спілкування підвищує довіру до проєкту та допомагає вчасно реагувати на нагальні потреби людей.
ʼГоловним показником успішної роботи є позитивні відгуки жителів, які розуміють важливість підтримки та цінують зусилля багатьох людей, що працюють для їхньої допомоги. Вдячність та активність цих родин мотивує нас продовжувати працювати ще ефективнішеʼ, -каже координаторка Людмила Крєстьяннікова.
Ми й надалі будемо підтримувати жителів громад, щоб кожен, хто потребує уваги, допомоги та підтримки, отримав їх вчасно!
Олександра Перькова,
комунікаційна менеджерка проєкту
Community Work: Field Visit to Striletsky Kut
On February 6, 2025, a field information visit took place in the Striletsky Kut starosta district of the Mamaivtsi Territorial Community, Chernivtsi region, as part of the international project “Disability-inclusive multisectoral humanitarian assistance for internally displaced persons (IDPs), repatriates, veterans and host communities in Ukraine”
The project is implemented by the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine with financial support from the German Federal Foreign Office (GFFO), CBM, and EDF.
Since 2023, the Mamaivtsi community has been actively cooperating with the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine, supporting people with disabilities and those facing difficult life circumstances. Within the framework of this project, community residents receive assistance, including:
Assistive technologies and technical rehabilitation aids (AT and TRA);
One-time financial aid for purchasing medications, food, medical check-ups, rehabilitation, and treatment.
During the meeting at the Striletsky Kut village council, more than 30 families raising children with disabilities, individuals with Group I disabilities, internally displaced persons, and families in difficult life situations received essential legal information on social issues, humanitarian aid, and had the opportunity to communicate with the project coordinator, social workers, and the village elder.
Such initiatives are extremely important, as residents of remote villages often lack regular access to information regarding disability registration, access to social, educational, and rehabilitation services, as well as the possibility of receiving humanitarian aid. Personal communication increases trust in the project and helps promptly respond to people’s urgent needs.
“The key indicator of successful work is the positive feedback from residents who recognize the importance of support and appreciate the efforts of many people working to help them. The gratitude and engagement of these families motivate us to work even more effectively,” said project coordinator Liudmyla Krestiannykova.
We will continue to support community residents so that everyone in need of attention, assistance, and support receives it in a timely manner!
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]
Як залучити недержавний сектор до надання соціальних послуг? Якими є основні переваги такого партнерства? Як визначати потреби громади у соціальних послугах? Як створювати координаційні групи із вивчення такої потреби, уникаючи при цьому найпоширеніших помилок? Як здійснювати моніторинг надання соціальних послуг, визначивши оцінку якості? Спікери нашого вебінару проаналізують урядові документи щодо надання соціальних послуг; поділяться практичними […]
«У Копенгагені перейшли від принципу безабар’єрного середовища до принципу універсального дизайну. Таким чином столиця Данії демонструє, що розглядає створення міського простору, доступного для людей з інвалідністю, як фундаментальну складову сучасного міста», – розповідає генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко, яка разом із іншими членами організації відвідувала столицю Данії на запрошення DPOD […]
18 червня в місті Сторожинець відбувся старт адвокаційної кампанії «Громади для всіх: разом із людьми з інвалідністю створюємо зміни». Це не просто захід – це початок великої та об’єднуючої роботи над тим, аби зробити громаду доступною, інклюзивною та зручною для кожного. На центральній площі зібралися мешканці Сторожинця: люди з інвалідністю, представники громадських організацій, ветерани, представники […]
Метою діяльності Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) є об’єднання організацій, членами яких є люди з інвалідністю, задля захисту прав, посилення можливостей та розбудови інклюзивного суспільства. Минулого року до великої родини НАІУ приєдналася громадська організація «Мрії особливих дітей». Для її команди це не лише формальне членство – а можливість знайти друзів, однодумців і надійних […]
«Національна Асамблея людей з інвалідністю України уважно вивчатиме досвід діяльності своїх данських колег, зокрема, напрямків їхньої роботи, алгоритмів взаємодії із владою, реалізації деяких практик. Як, скажімо, визначення індексу інклюзії, що його ми рекомендуватимемо до впровадження у нашій країні», – заявила генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю Вікторія Назаренко, виступаючи 19 червня 2025 року у […]