На Львівщині за підтримки USAID успішно проведено тренінг з питань ефективного гуманітарного реагування
24 Червня 2024
Поширити:
З 10 по 15 червня на Львівщині успішно проведено тренінг на тему «Включення організацій осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні». Це третій тренінг даного напрямку, який став можливим завдяки реалізації проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я (SRSHS)», що здійснюється Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum) за фінансової підтримки USAID.
Захід відбувся на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного Комітету спорту осіб з інвалідністю України. Майже 40 представниць та представників восьми проєктних регіонів України розвинули свої навички написання грантових заявок та проєктів, отримали теоретичні знання та обмінялися досвідом з питань ефективного гуманітарного реагування, отримали правничі консультації юристів проєкту, взяли участь у дискусійній панелі тощо.
Основні теми:
Підготовка грантових заявок.
Проєктні ідеї грантодавців та грантові конкурси.
Складові грантової заявки, нюанси їх оформлення та заповнення.
Зацікавлені сторони проєкту, цільові аудиторії, бенефіціари.
Складання бюджету та мінімізація ризиків.
Практичні навчання з написання проєктних заявок.
Особлива увага під час навчання акцентувалася на практичних вправах, а також роботі у командах та способах залучення/включення власних ресурсів в проєктну діяльність організацій. Команди узгоджували і обирали теми потенційного проєкту і спільно опрацьовували всі етапи підготовки проєктів. Знайти спільну думку і рішення було іноді не так просто, враховуючи, що в командах були досвідчені керівники громадських організацій осіб з інвалідністю, фахівці, депутати, громадські діячі, тощо. Але бажання отримати нові знання було головним.
Також, учасниці та учасники тренінгу були залучені до підготовки Альтернативного звіту до Комітету ООН з прав людей з інвалідністю, який подається громадськістю у липні цього року. Під час проведення Дискусійної панелі присутні взяли участь в обговоренні Статті 11 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю «Ситуації ризику та надзвичайні гуманітарні ситуації». Результати цього обговорення та пропозиції/рекомендації будуть опрацьовані фахівцями та експертами НАІУ при узагальненні матеріалів.
Під час обговорення представники різних регіонів ділились своїми враженнями і досвідом громадської діяльності під час війни, обговорювали виклики з якими стикаються на місцях. Досвідом ділились як досвідчені фахівці, так і молоді учасники і учасниці заходу.
Програма багатоденного тренінгу була дуже насиченою і теоретичними і практичними заняттями, але організатори надали можливість учасникам за бажанням приєднатись до фізкультурно-спортивної та соціальної реабілітації: відвідати басейн, тренажерний зал, дихально-відновлювальну кімнату, пограти в бочу, прогулянки по місцевості, отримати інші реабілітаційні послуги.
Під час війни усі отримують психологічне навантаження і травми, багато з яких не лікуються пігулками і оперативним втручанням. Сподіваємось, що під час заходу наші учасники і учасниці знаходились у більш безпечному регіоні і тим самим змогли трішки відволіктись від постійних сирен та вибухів, відновити свій психологічно-емоційний стан і з новими силами зануритись у свою діяльність.
Відгуки учасників
Віталій, Чернівецька область:
«Хочу безмежно подякувати всім, хто причетний до організації тренінгу. Відвідавши його, я поглибив знання у сфері проєктного менеджменту і написання грантів, дізнався багато нового і познайомився з багатьма різними людьми. Під час тренінгу ми змогли поділитися досвідом та надихнутися здобутками одні одних. Окремий респект за атмосферу, яка панувала впродовж заходу. Я дуже радий, що був учасником цього тренінгу і сподіваюся на подальшу співпрацю!»
Наталія, Львівська область, Броди:
«Щиро вдячні організаторам та команді Національної Асамблеї людей з інвалідністю України за надану можливість долучитися до заходу. Цей тренінг став чудовою можливістю отримати навички написання грантових заявок і проєктів та обмінятися досвідом для більш ефективного гуманітарного реагування.»
Загальні враження
З відгуків у Google-анкетах:
«Одержані знання і навички стимулюють подальший розвиток організації. Також, дякую за можливість отримати активний фізичний відпочинок і психологічне розвантаження під час цього заходу.»
«Дякую за можливість взяти участь у тренінгу, підвищити рівень своїх знань та знайти однодумців!»
«Тренінг був дуже добре організований, підібрана актуальна тематика сесій. Отримано багато корисної інформації, а також натхнення для подальшої діяльності.»
Подальші плани
Проєкт «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я (SRSHS)» продовжує свою діяльність, спрямовану на зміцнення інклюзивності та покращення якості реабілітаційних послуг. Учасники тренінгу повернуться до своїх громад з новими знаннями та навичками, що допоможуть їм краще відповідати на виклики гуманітарного реагування.
Слідкуйте за нашими новинами, щоб бути в курсі подальших ініціатив та заходів.
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.
«Національна Асамблея людей з інвалідністю України уважно вивчатиме досвід діяльності своїх данських колег, зокрема, напрямків їхньої роботи, алгоритмів взаємодії із владою, реалізації деяких практик. Як, скажімо, визначення індексу інклюзії, що його ми рекомендуватимемо до впровадження у нашій країні», – заявила генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю Вікторія Назаренко, виступаючи 19 червня 2025 року у […]
Координаторки та координатори проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» провели зустріч з головою Сторожинецької міської ради Ігорем Матейчуком. Під час зустрічі було обговорено кілька ключових напрямків співпраці: підтримку адвокаційної кампанії «Громади для всіх: разом із людьми з інвалідністю створюємо зміни», залучення місцевого бізнесу до формування […]
Представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України розпочали програму робочих зустрічей у Копенгагені. До столиці Данії українська делегація прибула на запрошення DPOD – структури, що об’єднує 36 данських організацій людей з інвалідністю. Упродовж першого дня роботи учасники зустрічі ознайомилися із тим, як структурований і працює рух людей з інвалідністю в Данії: представництво, членство, демократична структура […]
Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньо переміщених осіб, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує надавати підтримку в Опішнянській громаді . Десятки мешканців і мешканок громади вже отримали допоміжні засоби реабілітації, які є критично важливими для забезпечення мобільності, гідності та активності в повсякденному житті. Серед наданого: функціональні ліжка, крісла колісні, милиці […]
Представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України підтримують необхідність вдосконалення нормативної бази щодо діяльності військово-лікарських комісій. Система ВЛК має бути чесною, прозорою, фаховою, надавати якісні послуги як військовослужбовцям, так і цивільним. Адже це – питання справедливості, поваги та ефективності. Презентація дослідження «Сліпі зони ВЛК: як працює система експертизи в Україні», проведеного 17 червня 2025 року […]
Дотримання лікарями терміну скерування – за два місяці до настання дитиною повноліття – має важливе значення для соціального захисту таких родин. Воно сприятиме безперервному призначенню належних виплат від держави, а також допоможе батькам цих дітей своєчасно оформити відстрочку від мобілізації. Таку думку висловив юрист Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Павло Ждан. Як повідомляє на […]