Відбувся заключний вебінар з циклу “Досвід інклюзивного відновлення Японії після стихійних лих”

Відбувся заключний вебінар з циклу “Досвід інклюзивного відновлення Японії після стихійних лих”
23 Листопада 2023
Друкувати цю новину

21 листопада Національна асамблея людей з інвалідністю спільно з Японським Форумом інвалідності провели останній вебінар із циклу: «Досвід інклюзивного відновлення Японії після стихійних лих».

Першою темою на вебінарі було обговорення заключних етапів відбудови громад, про яке розповідала Атцумі Сасакі з управління освіти міста Рікудзентаката та колишня співробітниця мерії міста. За словами пані Сасакі, в наслідок стихійного лиха 2011-го, яке отримало назву “Великий землетрус Східної Японії” місто Рікудзентаката було практично змите потужним цунамі. Тому першою задачею у відновленні постраждалої громади стало питання надання життєвонеобхідної допомоги для постраждалого населення та початку відновлення міста, а саме сформування: лінії постачання питної води для постраждалого населення, лінії постачання їжі,  створення програми відбудови міста і початок відбудови критично важливої інфраструктури для громадян.

Заключною темою вебінару було обговорення проблематики людей, які залишаються без уваги під час евакуації, про яку розповів Йошиюкі Аота з центру підтримки «ПІА». На жаль, лихо 2011-го року не обмежилося одним землетрусом та цунамі. В наслідок стихійного лиха сталася аварія на атомній електростанції Фукусіма-1, катастрофічні наслідки якої прирівнюють до Чорнобиля. В наслідок трагедії, загинуло або зникло близько 20 тисяч осіб, серед яких присутні і люди з інвалідністю та ще пів мільйона людей довелося евакуювати із зони ураження.

На думку пана Аоти, окрім стихії винен також і людський фактор, адже не дивлячись на те, що проектувальники АЕС передбачали можливість стихійного лиха, практика показала, що станція не передбачала захисту від Цунамі. Також, пан Аота розповів про незалежне розслідування, ініційоване японським парламентом, та яке дійшло висновку, що недоліки в заходах безпеки АЕС у випадку стихійних лих були виявлені ще до 2011 року, але не було зроблено нічого для їхнього усунення. TEPCO звинуватили в порушеннях техніки безпеки і відсутності плану дій на випадок екстреної ситуації. “З одного боку, рівень радіації впав. Ми провели дезактивацію, сьогодні закрито тільки 2,4 відсотка території префектури. З іншого — 37 тисяч колишніх жителів все ще перебуває в евакуації” – розповів Йошиюкі.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України щиро вдячна Японському форуму інвалідності та Фонду Миру Сасакави, а також усім доповідачам за проведені вебінари, цікаві презентації.  Дякуємо японським колегам за те, що поділились своїм досвідом в інклюзивному відновленні країни, за співпрацю та допомогу Україні у ці нелегкі часи, а також кожному, хто знайшов час, аби доєднатися до заходу.

Щиро сподіваємось побачити вас на інших спільних заходах та вебінарах!

 

 

  Категорія: