УЧАСТЬ НАІУ У ПРОЦЕСАХ ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНИХ РІШЕНЬ! Взаємодія з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

10 Вересня 2021
Друкувати цю новину

09 вересня 2021 року  Генеральний секретар ВГО «Національної Асамблеї людей з інвалідністю України» Вікторія Назаренко взяла участь у роботі засідання Координаційної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Представником Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталією Бородич презентовано спеціальну доповідь Уповноваженого «Стан реалізації національного превентивного механізму у 2020 році».

У ній викладено системні порушення прав людини в місцях несвободи всіх типів, які були виявлені під час проведення моніторингових візитів, а саме: порушення права на медичну допомогу, захист від катування, гідні умови тримання, права на захист.

Людмила Денісова наголосила на неналежному рівні виконання рекомендацій, наданих у спеціальній доповіді Уповноваженого «Стан реалізації національного превентивного механізму у 2019 році», наданих центральним органам виконавчої влади.

«Невиконання рекомендацій призводить до незмінності ситуації з порушенням прав людини на медичну допомогу та належні умови тримання, зокрема в установах ДКВС та закладах соціального захисту. З наданих нами 54 рекомендацій виконано лише 5. Це неприпустима ситуація», – поінформувала Людмила Денісова.

Крім того, Уповноважений зазначила, що кількість звернень щодо порушень прав людини в місцях несвободи у 2020 році зросла майже вдвічі, 3154 звернення проти 1775 у 2019.

Також, члени Координаційної Ради заслухали інформацію заступника Міністра юстиції Олени Висоцької щодо забезпечення права ув’язнених на медичну допомогу в установах ДКВС. Олена Висоцька зазначила, що наразі спільно з міністерством охорони здоров’я опрацьовується питання щодо передачі функцій з надання медичної допомоги в’язням у закладах охорони здоров’я.

За результатами засідання буде підготовлено відповідне рішення з урахуванням пропозицій від представників центральних органів виконавчої влади, громадськості та міжнародних партнерів.

За матеріалами Офісу Обмудсмана України

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар