У Полтаві назрячі та слабозорі учасники семінару безкоштовно отримали тактильні тростини

У Полтаві назрячі та слабозорі учасники семінару безкоштовно отримали тактильні тростини
19 Квітня 2024
Друкувати цю новину

12 квітня 2024 року Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих з метою задоволення гострих нагальних потреб осіб з інвалідністю по зору проведено семінар-практикум «Безпечний рух».

Відкрила семінар Голова правління Полтавської обласної організації УТОС, керівниця проєкту Марина Бабець. Вона розповіла учасникам заходу про проєкт в цілому, про хід його реалізації,  а також наголосила на основній меті проведення даного заходу, зокрема, це “забезпечення тактильними тростинами для безпечного просторового орієнтування, з урахуванням індивідуальних особливостей незрячих та людей з глибокими порушеннаями зору, підвищення рівня обізнаності користувачів у правилах та методах застосування тактильних тростин, їх видів та матеріалів, з яких вони виготовлені”.

Марина Бабець повідомила, що кількість осіб, у яких з’явилася гостра нагальна потреба у тактильних тростинах зростає. Зросла сама кількість осіб з порушенням зору. Через погіршення стану здоров’я на фоні стресу війни, що призводить до стрімкого зниження зору у осіб, що мають залишковий зір, або до його повної втрати. Зокрема, це стосується переважної більшості людей, хворих на цукровий діабет. Також під час повітряних тривог, на фоні постійного стресу, незрячі швидше пересуваються маршрутами, які для них звичні. Проте ці маршрути залишаються небезпечними через наявність на асфальтовому покритті вибоїн та ковдобин. А це призводить до псування необхідних їм у повсякденному житті тактильних тростин.

Асистентка керівника проєкту Людмила Сілаєва поінформувала присутніх про види тростин та матеріали, з яких вони виготовляються. Учасники та учасниці заходу дізнались про основні методи використання тростин та основні правила використання зазначеного засобу орієнтування, дотримання яких підвищує рівень безпеки особи з порушенням зору під час її пересування пішохідними доріжкам. Дану інформацію опановували люди з інвалідністю, що вперше наважилися взяти до рук тактильну тростину. Також присутнім продемонстрували  сигнальну тростину, пояснили спільне та відмінне між тактильною та сигнальною тростинами.

Апробація нових тактильних тростин користувачами проводилася на маршруті масового пересування людей з інвалідністю по зору від місця розташування приміщення (автор – де знаходиться клуб, бібліотека та гуртожиток підприємства Українського товариства сліпих) до найближчої зупинки транспорту та магазинів, а також поліклініки та місць компактного проживання осіб з порушеннями зору.

Загалом 20 осіб з порушенням зору взяли участь у семінарі. Серед учасників були як тотальнонезрячі люди, так і ті, кто стрімко втрачає зір.

Вкінці заходу 10 учасників безкоштовно отримали тактильні тростини. З них 2 осіб взяли до рук тактильну тростину вперше. Усі вони дякували за цю важливу та дуже необхідну для них річ.

Незрячий Олександр Пономаренко висловив щирі сподівання на те, що тростина, яку він бере до рук вперше, як користувач, допоможе йому.

Олена Жолинська, яка є незрячою від народження, зауважила: “Раніше думала, що краще радянських тростин нічого не буває.  Мої друзі, які вже почали користуватися сучасними моделями тростин чеського виробництва, ділилися своїми превагами по відношенню до інших моделей тростин. Від тепер, завдяки проєкту НАІУ, цьому заходу, отриманій тростині змогла сама відчути переваги зазначеної моделі тактильних тростин перед іншими. Щиро дякую за підтримку та допомогу організаторам, НАІУ, Европейському Форуму Інвалідності та Християнської місії незрячих”.

********

Захід відбувся в рамках проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СBM).