Табір «Академія неформального навчання жінок- матерів дітей / осіб з інвалідністю» у Вінниці

Табір «Академія неформального навчання жінок- матерів  дітей / осіб з інвалідністю» у Вінниці
21 Листопада 2023
Друкувати цю новину

Знову гамірно та метушливо в центрі неформального навчання  Асоціації захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» (далі -Асоціація «Відкриті серця»). Там зібрались разом зі своїми дітьми матері дітей з інвалідністю та матері дорослих осіб з інвалідністю з Вінниччини.

15 – 16 листопада 2023 року в селі Дорожне цю допитливу компанію у складі 22-х учасників зібрала Асоціація «Відкриті серця» спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України на табір «Академія неформального навчання жінок- матерів дітей / осіб з інвалідністю».

Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи,  надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

Проєкт має на меті посилення жіночого лідерства та участі організацій жінок / осіб з інвалідністю у процесах прийняття рішень стосовно гендерно-орієнтованого гуманітарного реагування, а також захисту прав жінок з інвалідністю.

У відкриті та проведені неформального навчання взяла участь генеральний секретар НАІУ, керівниця проєкту Вікторія Назаренко.

«Війна та гуманітарна криза особливо відображаються на становищі жінок та дівчат з інвалідністю, включаючи жінок літнього віку та жінок, які виховують дітей з інвалідністю, – акцентувала увагу учасників та учасниць Вікторія Назаренко. – Сьогодні вони постійно стикаються з проблемами доступу, розподілу та надання гуманітарної допомоги через їх обмежену мобільність, доступ до інформації, низький рівень володіння цифровими технологіями».

Вона наголосила, що проблемними питанням залишається своєчасність отримання медичних та реабілітаційних послуг; низький рівень соціальних допомог та пенсій по інвалідності; пригнічений емоційно-психологічний стан жінок.

У межах реалізації проєкту НАІУ вдалося досягти значної підтримки жінок цільової групи, фінансово допомогти та залучити до реалізації заходів проєкту 10 громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю-партнерів із Вінницької, Житомирської, Одеської, Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Чернівецької областей та м. Київ, які впроваджували місцеві ініціативи щодо гуманітарного реагування на потреби жінок з інвалідністю, в т ч. ВПО.

В рамках здійснення місцевих гуманітарних програм НАІУ підтримала близько 2000 жінок з інвалідністю шляхом надання їм психологічної допомоги, соціальних послуг, у тому числі, послуг догляду, тимчасового проживання, гарячого харчування, забезпечили сертифікатами на придбання продуктів харчування та засобів особистої гігієни, організовували інформаційно-просвітницькі заходи (вебінари, круглі столи, майсер-класи).

«Близько 200 жінок з інвалідністю та членів їх родин отримали в рамках проєкту юридично-консультаційні послуги офлайн та онлайн. Тому важливість та актуальність реалізованого проєкту ні в кого з нас не викликає сумніву»,- говорить керівниця проєкту Вікторія Назаренко.

Учасниці, підвищуючи свою спроможність, обговорювали цінності українців і свої особисті, намагались відповісти на питання  «Хто ми є?» і «Як ми змінюємося?» та ділились своїми життєвими історіями, своїм життєвим кредо.

Під час інформаційно – консультативної години від Вікторії Назаренко дізнались про досвід участі жінок / осіб з інвалідністю у процесах прийняття рішень в територіальних громадах стосовно гендерно-орієнтованого гуманітарного реагування, захисту прав жінок з інвалідністю.

Під час презентації – екскурсії ознайомились з діючими програми Асоціації «Відкриті серця». Оглянули Соціальні майстерні для людей з інвалідністю, універсальний спортивний майданчик із тренувальною смугою, а також тренінговий центр самостійного проживання для людей з інвалідністю у громаді (Прихисток тимчасового проживання для ВПО з інвалідністю). Огледіли інклюзивне тепличне господарство, відділення паліативного догляду,  сенсорно-інтеграційний простір з «м’якою кімнатою».

Дізнались про програму «Повертаємось додому в Україну», зокрема про тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю, інклюзивний простір неформального навчання для людей з інвалідністю та їх родин.

Вчились запобіганню конфліктам при реагуванні на кризи військового часу та подоланню стресів психологічного тренінгу, який проводила Інна Чухрій – доктор психологічних наук, доцент кафедри психології та соціальної  роботи Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.

Разом з досвідченими лідерами Асоціації «Відкриті серця» говорили про те, що таке адвокація, чим вона корисна, як її можна застосувати при захисті прав своїх дітей. Вчились використовувати ключові можливості при забезпеченні прав та інтересів своїх дітей. Дискутували про те, як у воєнний час пройти МСЕК чи оформити ІПР, виплати по догляду.

Під час інформаційно- консультативної години обговорили питання щодо впровадження МКФ та наслідки від цього для людей з інвалідністю.

Поки матусі вчились з їх дітьми працювали фахівці соціальних майстерень, навчаючи робити різні цікавинки, змістовно проводити час в спілкуванні з друзями.

Після завершення навчання, учасники не поспішали розходитись – обмінювались враженнями, телефонами. Дякували Збройним Силам України за можливість почуватись в безпеці разом зі своїми дітьми!

 

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, – це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй».

 

#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

  Категорія: