За підсумками цього заходу підготовлено Рекомендації стосовно врахування питання інвалідності в гуманітарному реагуванні в 2025 році.
Цей документ містить аналіз поточної ситуації з потребами людей з інвалідністю та людей старшого віку в умовах війни в розрізі сфер життєдіяльності, а також чіткі рекомендації щодо ймовірних шляхів наскрізного забезпечення інклюзивності гуманітарного реагування в наступному році.
Положення Рекомендацій сформовано на основі думок і пропозицій, висловлених людьми з інвалідністю, людьми похилого віку та організаціями, що їх представляють, батьками, які виховують дітей та молодь з інвалідністю, ветеранами та членами їх родин, жінками, які повернулися з полону, цивільними постраждалими, які брали участь у Форумі.
Рекомендації стосовно врахування питання інвалідності в гуманітарному реагуванні в 2025 році підготовлено та розміщено за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у рамках проєкту «Розширення участі людей з інвалідністю та організацій, які їх представляють, у реагуванні в Україні».
Завантажити Рекомендації Ви можете у форматі PDF українською за посиланням.
***************
From October 8 to 9, 2024, the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine (NAPD) organized the Forum titled “Inclusivity of Humanitarian Response: The Voice of People with Disabilities.”
Based on the outcomes of this event, recommendations were prepared for addressing disability issues in humanitarian response by 2025.
This document comprises an examination of the present circumstances pertaining to the requirements of individuals with disabilities and elderly individuals in the context of conflict, encompassing diverse domains of life. It also provides precise recommendations on potential approaches to guarantee a comprehensive humanitarian response in the upcoming year.
The provisions of the Recommendations are based on the opinions and suggestions expressed by people with disabilities, elderly individuals, and the organizations representing them, parents raising children and youth with disabilities, veterans and their families, women who returned from captivity, and civilian survivors who participated in the Forum.
The Recommendations for Addressing disability issues in Humanitarian Response in 2025 were prepared and published with the support of the World Health Organization (WHO) as part of the project ‘Expanding the Participation of People with Disabilities and the Organizations Representing Them in Ukraine’s Response.
You can download the Recommendations in PDF format via the link.
Європейська Комісія підтвердила оновлення Стратегії прав осіб з інвалідністю, що діятиме до 2030 року. Ця стратегія спрямована на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян ЄС, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Про це повідомляє Європейський Форум інвалідності. Ключові напрями стратегії: Однією з важливих ініціатив є впровадження Європейської картки інвалідності, яка забезпечить взаємне визнання статусу інвалідності в […]
Рада Європейського Союзу нещодавно опублікувала рекомендації, спрямовані на поліпшення умов працевлаштування для осіб з інвалідністю в країнах-членах ЄС. У цих рекомендаціях наголошується на важливості створення інклюзивного ринку праці, який сприятиме рівним можливостям для всіх. Ключові рекомендації Ради ЄС: Що відзначає Європейський Форум інвалідності? Європейський Форум інвалідності (EDF) наголошує на важливості таких аспектів: Потреба у вдосконаленні […]
16 грудня 2024 року Рожищенська громада стала місцем важливих змін у напрямку інклюзії та доступності. Представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) завітали до КНП «Рожищенська багатопрофільна міська лікарня» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Мета візиту: перевірка стану закупленого реабілітаційного обладнання та проведення навчального семінару. Цей захід зібрав представників місцевої влади, медичних закладів та […]
18 грудня 2024 року на платформі ZOOM відбувся вебінар «Підтримка інституційної діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю: статутні документи, керівні органи та реєстрація», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Участь у заході взяли представники організацій-членів та партнерів НАІУ. Спікером виступив Максим Скундзя, досвідчений юрист, який надав практичні рекомендації щодо підготовки статутних документів, ефективної […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує підтримувати найуразливіші категорії населення в рамках проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні». Сьогодні хочемо поділитися з вами кількома історіями сімей, які отримали допомогу в результаті реалізації проєкту. Сім’я Заблоцьких, яка вимушено покинула свій дім через війну, знайшла прихисток […]
12 грудня 2024 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) звернулася до заступника керівника Офісу Президента України Ірини Верещук з проханням підтримати ініціативи щодо збереження податкових пільг для підприємств громадських організацій людей з інвалідністю. Європейська директива 2006/112/ЄС дозволяє країнам-членам ЄС впроваджувати податкові пільги заради суспільних інтересів. Водночас, в Україні точаться дискусії щодо продовження дій […]