Презентуємо черговий випуск бюлетеня «Право на реабілітацію» за червень

Презентуємо черговий випуск бюлетеня «Право на реабілітацію» за червень
30 Червня 2021
Друкувати цю новину

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, крісло колісне потрібне понад 75-ти мільйонам людей у світі, і лише 5—15 % людей мають доступ до нього. Згідно з статистичними даними, доступ до правильно підібраного крісла колісного мають менше 5 % осіб у світі, які його потребують.

Раніше ми вже знайомили вас з публікаціями, які мають сприяти покращенню / налагодженню процесу забезпечення кріслами колісними у країнах з обмеженими ресурсами. В усіх цих публікаціях взято за основу восьми крокову модель із забезпечення кріслами колісними з ручним керуванням.

В цьому номері ми познайомимося ближче з цією моделлю. Надання послуг із забезпечення кріслами колісними на основі восьми крокової моделі дозволяє забезпечити користувача правильно підібраним кріслом колісним, яке б відповідало його / її індивідуальним потребам, функціональним можливостям та умовам навколишнього середовища.

Правильно підібране, добре спроектоване, налаштоване крісло колісне стає першим кроком на шляху до включення та активної участі особи в суспільному житті.

Також у випуску: – Як окремим категоріям населення отримати ТЗР? Нагадуємо, що з 1 червня 2021 набрав чинності оновлений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 № 362).

– Корисна інформація для людей з травмами спиного мозку –  вебінар щодо доступності ТЗР медичного призначення для людей з травмами спинного мозку, дізнаєтесь про покроковий алгоритм безкоштовного отримання ТЗР медичного призначення та переліком документів для їх отримання.

Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.

Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує Momentum Wheels for Humanity за підтримки Української Асоціації фізичної терапії, Всесвітньої конфедерації фізичної терапії і Республіканського медичного коледжу Таджикистану, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Завантажити бюлетень

Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу:  naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».

Архів номерів за посиланням.

#НАІУ  #УАФТ  #USAID  #MWH    #Лікарям   #Пацієнтам  #Фізичнатерапія   #Ерготерапія #ТЗР

#технічні_засоби_реабілітації   #крісла_колісні   #безкоштовно_отримати_ТЗР

  Категорія: