Презентуємо черговий випуск бюлетеня «Право на реабілітацію» за червень
30 Червня 2021
Поширити:
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, крісло колісне потрібне понад 75-ти мільйонам людей у світі, і лише 5—15 % людей мають доступ до нього. Згідно з статистичними даними, доступ до правильно підібраного крісла колісного мають менше 5 % осіб у світі, які його потребують.
Раніше ми вже знайомили вас з публікаціями, які мають сприяти покращенню / налагодженню процесу забезпечення кріслами колісними у країнах з обмеженими ресурсами. В усіх цих публікаціях взято за основу восьми крокову модель із забезпечення кріслами колісними з ручним керуванням.
В цьому номері ми познайомимося ближче з цією моделлю. Надання послуг із забезпечення кріслами колісними на основі восьми крокової моделі дозволяє забезпечити користувача правильно підібраним кріслом колісним, яке б відповідало його / її індивідуальним потребам, функціональним можливостям та умовам навколишнього середовища.
Правильно підібране, добре спроектоване, налаштоване крісло колісне стає першим кроком на шляху до включення та активної участі особи в суспільному житті.
Також у випуску: – Як окремим категоріям населення отримати ТЗР? Нагадуємо, що з 1 червня 2021 набрав чинності оновлений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 № 362).
– Корисна інформація для людей з травмами спиного мозку – вебінар щодо доступності ТЗР медичного призначення для людей з травмами спинного мозку, дізнаєтесь про покроковий алгоритм безкоштовного отримання ТЗР медичного призначення та переліком документів для їх отримання.
Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.
Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує Momentum Wheels for Humanity за підтримки Української Асоціації фізичної терапії, Всесвітньої конфедерації фізичної терапії і Республіканського медичного коледжу Таджикистану, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу: naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».
Європейська Комісія підтвердила оновлення Стратегії прав осіб з інвалідністю, що діятиме до 2030 року. Ця стратегія спрямована на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян ЄС, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Про це повідомляє Європейський Форум інвалідності. Ключові напрями стратегії: Однією з важливих ініціатив є впровадження Європейської картки інвалідності, яка забезпечить взаємне визнання статусу інвалідності в […]
Рада Європейського Союзу нещодавно опублікувала рекомендації, спрямовані на поліпшення умов працевлаштування для осіб з інвалідністю в країнах-членах ЄС. У цих рекомендаціях наголошується на важливості створення інклюзивного ринку праці, який сприятиме рівним можливостям для всіх. Ключові рекомендації Ради ЄС: Що відзначає Європейський Форум інвалідності? Європейський Форум інвалідності (EDF) наголошує на важливості таких аспектів: Потреба у вдосконаленні […]
16 грудня 2024 року Рожищенська громада стала місцем важливих змін у напрямку інклюзії та доступності. Представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) завітали до КНП «Рожищенська багатопрофільна міська лікарня» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Мета візиту: перевірка стану закупленого реабілітаційного обладнання та проведення навчального семінару. Цей захід зібрав представників місцевої влади, медичних закладів та […]
18 грудня 2024 року на платформі ZOOM відбувся вебінар «Підтримка інституційної діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю: статутні документи, керівні органи та реєстрація», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Участь у заході взяли представники організацій-членів та партнерів НАІУ. Спікером виступив Максим Скундзя, досвідчений юрист, який надав практичні рекомендації щодо підготовки статутних документів, ефективної […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує підтримувати найуразливіші категорії населення в рамках проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні». Сьогодні хочемо поділитися з вами кількома історіями сімей, які отримали допомогу в результаті реалізації проєкту. Сім’я Заблоцьких, яка вимушено покинула свій дім через війну, знайшла прихисток […]
12 грудня 2024 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) звернулася до заступника керівника Офісу Президента України Ірини Верещук з проханням підтримати ініціативи щодо збереження податкових пільг для підприємств громадських організацій людей з інвалідністю. Європейська директива 2006/112/ЄС дозволяє країнам-членам ЄС впроваджувати податкові пільги заради суспільних інтересів. Водночас, в Україні точаться дискусії щодо продовження дій […]