Презентуємо черговий бюлетень «Право на реабілітацію» за вересень

Презентуємо черговий бюлетень «Право на реабілітацію» за вересень
30 Вересня 2021
Друкувати цю новину

У вересні відмічається Всесвітній день фізичної терапії та професійне свято фізичних терапевтів.   У цей день фізичні терапевти з усього світу об’єднують свої зусилля у підвищенні обізнаності в суспільстві про важливий внесок цієї професії у відновлення та підтримку кожної окремої людини.

Тема Всесвітнього Дня Фізичної Терапії 2021 – «Довготривалий COVID та реабілітація». Це мультисистемне ураження, яке має понад 200 описаних симптомів, що проявляються у різних варіантах та комбінаціях і можуть коливатись як у передбачуваних, так і в непередбачуваних межах спалахів та спадів. Найбільш поширені симптоми, що з’являються після 6 місяців: критичне виснаження (втома); загострення симптомів після навантаження (ЗСПН); проблеми з пам’яттю та концентрацією ваги (туман у голові).  Детальніше про прояви, реабілітацію та роль фізичного терапевта читайте в цьому номері.

А головна тема вересневого номеру – фізична терапія при ожирінні. За данимим науковомого журналу Lancet  у світі приблизно 640 мільйонів чоловіків та жінок мають надлишкову вагу, із них 266 мільйонів – це чоловіки та 375 мільйонів – жінки. Найповнішими виявилися громадяни Китаю та США. Ожиріння вважається всесвітньою епідемією.  Менше половини українців мають нормальну вагу, а в більшості — вона надлишкова. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сторінку у Фейсбуці ВООЗ в Україні.  У 2025 році дослідники передбачають, що українці досягнуть рівня 25,9% ожиріння населення. Що таке ожиріння? Що людина з ожирінням може відчувати? Як діагностується та як може допомогти фізичний терапевт читайте у нашому бюлетені.

І як завжди, ми підготували для вас актуальні та цікаві новини галузі.

Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.

Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує Momentum Wheels for Humanity за підтримки Української Асоціації фізичної терапії, Всесвітньої конфедерації фізичної терапії і Республіканського медичного коледжу Таджикистану, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу: naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».

Завантажити бюлетень за посиланням.

#НАІУ #УАФТ #USAID #MWH #Лікарям #Пацієнтам #Фізичнатерапія #Ерготерапія #ожиріння

#физична_терапія_при_ожирінні

 

  Категорія: