Представники Європейського форму інвалідності завітали до учасників психолого – реабілітаційного табору, який проводить НАІУ у Львівській області

Представники Європейського форму інвалідності завітали до учасників психолого – реабілітаційного табору, який проводить НАІУ у Львівській області
7 Березня 2023
Друкувати цю новину

На Львівщині триває Психолого – реабілітаційний табір для лідерів та лідерок громадських організацій осіб з інвалідністю за участю представників і представниць 10 регіонів України.  Вони приїхали на захід, щоб підвищити рівень своїх знань, обмінятись досвідом діяльності ГОІ під час військових дій рф, і разом знайти шляхи, як підтримати організації у сучасних умовах.

Сьогодні, 7 березня 2023 року, на захід завітали представники Duttle Heimo, (CBM) та Naughton Catherine, European Disability Forum (EDF).

Вони приїхали до України, щоб оцінити поточну ситуацію щодо дотримання прав осіб з інвалідністю у військовий час,  виклики з якими стикаються люди з інвалідністю, зустрітись з партнерськими організаціями осіб з інвалідністю, які  беруть участь у спільному проєкті, що реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю за їхньої підтримки.

Під час зустрічі з представниками Європейського форму інвалідності та CBM своє бачення ситуації представив голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) Валерій Сушкевич та Генеральний Секретар НАІУ Вікторія Назаренко. Представники та представниці організацій осіб з інвалідністю Вінницької, Житомирської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаською областей та м. Києва розповіли про поточний стан справ та проблеми в регіонах, з якими їм доводиться стикатися особливо протягом останнього року – року війни.

Зараз багато міжнародних організацій, благодійних фондів, місій підтримують Україну і направляють фінансову підтримку на діяльність  організацій громадянського суспільства. Підтримка найбільш вразливих категорій населення, а саме людей з інвалідністю, людей похилого віку, маломобільних груп населення – є досить вагомою, але не всі громадські організації осіб з інвалідністю можуть скористатися цією грантовою підтримкою і в першу чергу через брак досвіду участі у міжнародних проєктах.  Щоб зменшити, а може й прибрати ці існуючі бар’єри, фахівці та експерти НАІУ зосередили увагу під час занять на наступних питаннях:

  • доступ жінок та чоловіків з інвалідністю, сімей, які виховують дітей з інвалідністю, людей похилого віку до гуманітарної та грошової допомоги; Як гуманітарну допомогу зробити інклюзивною
  • фінансовий менеджмент гуманітарної і грошової допомоги та врахування бюджетних вимог грантових заявок;
  • обмін досвідом робота в наданні гуманітарної  допомоги особам з інвалідністю;
  • включення громадських організацій осіб з інвалідністю на місцевому рівні в питання відновлення України  та інші.

Усі ми розуміємо, що після закінчення війни, після нашої перемоги Україна повинна буде відновлюватись і яким буде цей шлях, це потрібно визначати вже зараз, планувати свої дії, планувати свою діяльність і як ГОІ повинні впливати на формування цього процесу у державі: «Нічого для нас без нас». Саме про це була одна із чергових дискусійних панелей заходу.

Попереду ще кілька лекційних занять щодо:

  • законодавчо-нормативних змін з питань інвалідності;
  • ролі громадських організацій людей з інвалідністю у вирішенні питань доступності на місцевому рівні  під час дії воєнного стану;
  • пошуку алгоритмів вирішення проблемних питань, які накопичились у представників громадських організацій людей з інвалідністю.

Програма табору спланована таким чином, що учасники і учасниці разом із отриманням нових знань можуть брати участь у психолого – реабілітаційних заходах.

Впевнені, що отримані знання, досвід колег будуть використані лідерками і лідерами наших громадських організацій у своїй діяльності і допоможуть вистояти у цей складний час і підвищити свою спроможність.

 

 Поліщук Олена

 

Ця ініціатива реалізується в рамках проєкту “Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму осіб з інвалідністю.

#НАІУ  #EDF    #CBMGlobal  #допомога  #Переможемо #СТОЇМО #Не_словами_а_справами #війна_росії_проти_УКРАЇНИ

  Категорія: