28 січня відбулось засідання вищого керівного органу НАІУ – Генеральної Асамблеї. Вперше засідання пройшло в онлайн форматі. Трансляція засідання, а також голосування по питаннях порядку денного здійснювалось на базі програмної платформи ZOOM. Також велась пряма трансляція на YouTube каналі.
На порядку денному: звіт Голови НАІУ за 2019 – 2010 роки, звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2018-2019-2020 р., основні напрямки діяльності НАІУ на 2021-2022 рр. та членство громадських організацій осіб з інвалідністю в НАІУ.
В роботі Генеральної Асамблеї взяли участь представники всеукраїнських та регіональних громадських організацій людей з інвалідністю – члени Національної Асамблеї, а також керівники проєктів/програм на всеукраїнському та регіональному рівні.
У своєму виступі голова НАІУ Валерій Сушкевич відмітив, що діяльність НАІУ протягом звітного періоду була направлена на виконання Стратегії НАІУ «Прагнеш рівності – дій!», що прийнята на виконання Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю. Також закцентував увагу, що НАІУ традиційно повні версії звітів за 2019 – 2020 роки публічно представлені на сайті НАІУ.
Виконавчий директор НАІУ Наталія Скрипка представила основні результативні показники та досягнення звітного періоду. Звернула увагу учасників, що за 2 роки НАІУ:
Один із важливих напрямків, які традиційно реалізовувала НАІУ – це інформаційно-просвітницька діяльність. За 2 роки НАІУ було:
Більше інформації надали керівники програм та проєктів.
Про результати діяльності у 2019-2020 рр. програми НАІУ «Безбар’єрна Україна», основні досягнення та виклики представив національний координатор програми Ярослава Грибальський
Координаторка проєктів НАІУ Лариса Байда доповіла про основні результати всеукраїнських та міжнародних проєктів щодо забезпечення прав жінок з інвалідністю шляхом посилення спроможності громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю, лідерок з інвалідністю, які були реалізовані НАІУ протягом звітного періоду.
Виконавчий директор НАІУ Н. Скрипка поінформувала учасників про стан реалізації програми “Розвиток послуг раннього втручання в Україні”. Ця програма складається з кількох проєктів: Спільний проект НАІУ та SOFT Tulip (Нідерланди) «Лобіювання та адвокаційна діяльність українських НУО для реформування системи догляду за дітьми з інвалідністю», а також проєкту «Батьки за раннє втручання».
Продовжила тему раннього втручання Світлана Демко, представник НАІУ у Вінницькій області, голова Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», яка представила результати діяльності та плани на наступний рік програми «Батьки за раннє втручання».
Було заслухано та затверджено звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2018-2019-2020 рр.
Генеральний секретар Вікторія Назаренко у своєму виступі доповіла про основні стратегічні напрями діяльності організації у 2021 – 2022 роках.
Виконавчий директор Н. Скрипка розповіла про нову Політику захисту дітей та вразливих дорослих НАІУ.
Важливим рішенням стало припинення членства у складі НАІУ організації – ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів». Відповідно до Статуту НАІУ: п. 3.7. Генеральна Асамблея має право виключити члена Асамблеї зі складу членів Асамблеї у випадках: «якщо діяльність члена Асамблеї суперечить меті Асамблеї, перешкоджає її досягненню; одноразового вчинення таким членом дій або бездіяльності, які дискредитують Асамблею, підривають її авторитет, ділову репутацію або створюють таку загрозу».
Членами Генеральної Асамблеї НАІУ було розглянуто питання щодо членства, зокрема до складу Асамблеї прийнято:
НАІУ щиро вітає нових членів зі вступом до складу нашої організації!