23 лютого 2021 року Київрада підтримала призначення перекладача жестової мови вищої категорії Лесі Станіславівни Петрівської Уповноваженою Київської міської ради з прав людей із інвалідністю. За відповідне рішення проголосували 99 депутатів.
За повідомленням КМДА: “Уповноважений забезпечуватиме здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, осіб з інвалідністю війни”.
Леся Петрівська минулого року на місцевих виборах була обрана депутаткою Київради. Виросла вона сім’ї людей з інвалідністю зі слуху і понад 16 років працює в Українському товаристві глухих. Леся Петрівська здійснює також переклад телевізійних передач, а з весни 2020 року і початку пандемії в Україні здійснювала переклад інформаційних брифінгів високопосадовців, зокрема мера столиці Віталя Кличка, Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та інших.
«Я хочу вкотре наголосити: у вислові «людина з інвалідністю» головне слово – «Людина». Саме це я маю на увазі, коли говорю про комфортний і доступний Київ. Адже по-справжньому безбар’єрне середовище – це не тільки архітектурна доступність, це збереження достоїнства, самостійності, честі і гідності людей з інвалідністю», – переконана Леся Петрівська.
Вона поінформувала, що офіційно в Києві зареєстровано 160 тисяч осіб з інвалідністю, і ще є велика кількість людей, які належать до маломобільних груп населення. І столиця має стати більш комфортною та доступною для них.
Національна Асамблея людей з інвалідністю України вітає Лесю Станіславівну з обранням на високу посаду і щиро бажаємо їй сил і наснаги, натхнення і невичерпної енергії, успіхів у відстоюванні прав та інтересів осіб з інвалідністю.