Інклюзивний коворкінг на Черкащині

Інклюзивний коворкінг на Черкащині
12 Лютого 2024
Друкувати цю новину

Громадська організація «Шлях добра» з Умані, що на Черкащині, стала ще однією організацією, котра долучилася до реалізації проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)».

ГО «Шлях добра» була створена у 2015 році вимушеними переселенцями, матерями, які виховують дітей та молодь з інвалідністю. До липня 2022 року діяльність ГО полягала лише в організації дозвілля сімей, що мають дітей та молодь з інвалідністю. З липня 2022 року на базі організації діє Корекційний центр, що і зараз надає послуги з корекції розвитку дітям та молоді з особливими освітніми потребами (далі – ООП), дітям та молоді, що мають інтелектуальні порушення (синдром Дауна, порушення аутичного спектру, ДЦП). В рамках Проєкту ГО «Шлях добра» буде реалізовувати свій проєкт «Інклюзивний коворкінг».

«В останні роки спостерігається чітка тенденція до зростання кількості дітей з інвалідністю та тих, що мають особливі освітні потреби. Враховуючи наявність зовнішніх об’єктивних обставин, збільшення кількості ВПО в громаді, в тому числі дітей та молоді з інвалідністю, бачимо наявну потребу у наданні корекційних послуг, – говорить керівник організації Тетяна Мануйлова. – Більшість центрів, що присутні в Умані, є платними, а батьки, що мають дітей з інвалідністю, не завжди можуть їх оплатити через фінансові складнощі. А діти потребують постійної фізичної та соціальної реабілітації. Тож, проєкт «Інклюзивний коворкінг» покликаний вирішити проблему недостатньої кількості корекційних безоплатних послуг та творчо-розвиткових гуртків для дітей та молоді з ООП та з інвалідністю – місцевих та ВПО – в Уманській громаді. І ця нестача значно впливає на затримку їх інтелектуального, психологічного, фізичного розвитку та в цілому уповільнює інтеграцію в життя громади та соціалізацію».

В рамках проєкту передбачається створення інклюзивного коворкінгу, де діти та молодь, що мають ООП та інвалідність будуть відвідувати творчо-розвиткові, корекційні, психологічні та оздоровчі, індивідуальні та групові заняття. Серед отримувачів таких послуг – особи з малими дітьми, ті, що виховують дітей з інвалідністю та дітей з ООП, діти з порушеннями опорно-рухового апарату, діти з ООП, діти з інтелектуальними порушеннями, діти-сироти і напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених і багатодітних сімей тощо. Також планується запровадити додаткові заходи, що сприяють соціальній інтеграції та соціалізації дітей та молоді з інвалідністю.

Діти та молодь з інтелектуальними порушеннями Уманської громади та ВПО, що потребують додаткової уваги, спілкування та покращеного догляду, отримуватимуть послугу «спеціаліст додому», що слугуватиме перепочинком для батьків дітей з важкими станами, задля активізації їх внутрішніх ресурсів.

За допомогою проведення круглого столу буде збільшено обізнаність міської влади Уманської громади щодо законних прав осіб з інвалідністю, практики їх реалізації, актуальних потреб. Реалізація проєкту «Інклюзивний коворкінг» допоможе поліпшити доступність дітей та молоді з ООП та з інвалідністю, зокрема – внаслідок інтелектуальних порушень – до соціальних послуг та реабілітації, яка потрібна кожній дитині чи молодій людині, що цього потребує.

 

Проєкт «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ). В рамках проєкту громадські організації, що опікуються людьми з інвалідністю, підготували та захистили ґрантові заявки на виконання короткострокових проєктів. Ці проєкти дозволять поліпшити доступність осіб з інвалідністю до соціальних послуг та гуманітарної допомоги, що є особливо важливим в умовах війни та спровокованих нею ускладнень.