Виплати ВПО: народжені після початку війни діти переселенців зможуть отримувати держдопомогу
4 August 2023
Share:
Після впровадження нового порядку отримання виплат ВПО, з 1 серпня державну допомогу на проживання зможуть отримувати діти внутрішньо переміщених осіб, які народилися після 24 лютого 2022 року. Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.
Із 1-го серпня в Україні виплачуватимуть державну допомогу дітям, які народилися після початку повномасштабної війни. Право на виплату допомоги мають діти переселенців, які народилися та зареєстровані за новим місцем проживання батьків.
Їм виплачуватимуть щомісячну допомогу в розмірі 3000 гривень. Раніше з цим були проблеми, оскільки статус таких немовлят був юридично не врегульований. Вони не вважалися переселенцями, бо народилися вже на новому місці.
Однак тепер усі малюки, які народилися в сім’ях ВПО після 24 лютого 2022 року, матимуть статус ВПО та отримуватимуть допомогу від держави, як і ті діти, які були народжені раніше, до початку війни, і вже переїхали на нові місця разом із батьками.
Як і решті внутрішніх переселенців, така допомога призначатиметься їм на 6 місяців із можливістю продовження терміну виплат, якщо сім’я належить до категорії незахищених.
Нагадаємо, що діти, які мають статус ВПО, мають низку пільг. Зокрема, вони мають право на безкоштовне харчування у дошкільних та шкільних навчальних закладах, а також у закладах профтехосвіти, причому незалежно від форм власності цих закладів. Вони також мають право на безкоштовне оздоровлення. Крім того, вони мають право на державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах до 23 років.
*********
This initiative is made possible by the generous support of the American people through the United States Agency for International Development under cooperative agreement number 7200AA18CA00032 with Partnerships Plus, funded through September 28, 2018, and implemented by the JSI Institute for Research and Training under agreement number PP-EI-001 with Momentum Wheels for Humanity. The contents are the sole responsibility of the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine and do not necessarily reflect the views of USAID or the United States Government.
In June, Kyiv hosted the training "Humanitarian Response and Recovery: Strengthening the Leadership of Organizations of Women with Disabilities", organized by the National Assembly of Persons with Disabilities of Ukraine, funded by The United Nations Women’s Peace and Humanitarian Fund (WPHF) with technical support of UN Women Ukraine. The event brought together activists, representatives of civil society organizations, experts, and women with disabilities from across the country.
В Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Як пояснили у Міністерстві освіти і науки України, подати заяву можна до кінця вересня – особисто в обраний заклад або онлайн через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО. У міністерстві наголосили, що на сьогодні професійно-технічна освіта – це шанс швидко здобути затребуваний у державі […]
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]
Як залучити недержавний сектор до надання соціальних послуг? Якими є основні переваги такого партнерства? Як визначати потреби громади у соціальних послугах? Як створювати координаційні групи із вивчення такої потреби, уникаючи при цьому найпоширеніших помилок? Як здійснювати моніторинг надання соціальних послуг, визначивши оцінку якості? Спікери нашого вебінару проаналізують урядові документи щодо надання соціальних послуг; поділяться практичними […]
«У Копенгагені перейшли від принципу безабар’єрного середовища до принципу універсального дизайну. Таким чином столиця Данії демонструє, що розглядає створення міського простору, доступного для людей з інвалідністю, як фундаментальну складову сучасного міста», – розповідає генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко, яка разом із іншими членами організації відвідувала столицю Данії на запрошення DPOD […]