"Social taxi" in Storozhynets community: care and systemic support
24 July 2025
Share:
У Сторожинецькій громаді на Буковині працює безкоштовне соціальне таксі. Послуга дозволяє жителям громади безкоштовно дістатися до медичних закладів області та повернутися назад. Зробити це комфортно, з повагою до потреб кожної людини.
Послугою можуть скористатися особи з інвалідністю, батьки або опікуни дітей з інвалідністю для організації медичних візитів дитини, а також люди старшого віку (від 70 років).
Для запису на поїздку необхідно звернутися телефоном щонайменше за 2 дні до дати перевезення:
(066) 103‑47‑41 — Владислав, координатор проєкту на рівні громади.
Для людини з інвалідністю чи літньої особи, яка не має авто або не може користуватись громадським транспортом, навіть проста поїздка до лікаря може стати викликом. Соціальне таксі прибирає цей бар’єр.
Послуга дозволяє безпечно дістатися до: районної чи обласної лікарні, спеціалізованих медичних центрів, процедур, які вимагають регулярних візитів (діаліз, хіміотерапія, уколи, діагностика тощо).
Батьки або опікуни можуть скористатися соціальним таксі, щоб доставити дитину на медичні обстеження, консультації, реабілітаційні послуги. Це особливо важливо, коли такі послуги недоступні в межах громади й потребують виїзду в обласні центри.
Це не просто про транспорт – це про зменшення емоційного та фізичного навантаження на родини, які щодня борються за здоров’я своїх дітей.
Особи старшого віку часто відмовляються від поїздок до лікаря через неможливість самостійно добратись. У результаті це призводить до ускладнень, загострення хвороб або соціальної ізоляції. Соціальне таксі повертає людям похилого віку почуття контролю, спокою і гідності, адже вони можуть дбати про здоров’я без страху і залежності.
Наявність соціального таксі показує, що громада не залишає людей сам на сам із труднощами, враховує різні життєві обставини- фізичні, вікові, економічні, будує системну модель підтримки.
Безперешкодний доступ до медицини – це не привілей, а базове право. Соціальне таксі – це не просто транспорт. Це про доступ до базових прав: медичної допомоги, безпеки, мобільності, автономії. А ще про турботу з боку громади, яка бачить кожного свого мешканця повноправним учасником спільноти, що має право на підтримку.
This campaign is part of the project “Disability-Inclusive Multisectoral Humanitarian Assistance for Internally Displaced Persons (IDPs), Returnees, Veterans, and Host Communities in Ukraine”, implemented by the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine (NAPD) with financial support from the Federal Foreign Office of Germany (GFFO), Christian Blind Mission (CBM), and the European Disability Forum (EDF).
Oleksandra Perkova, Communications Manager of the Project
Here is a recording of the webinar "Establishment of Disability - 2025: Step-by-Step Guide" organized by the Resource Center of the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine (NAPD) within the framework of the Rehabilitation in Ukraine (Rehab4U) project. In it: about the changes that have taken place in domestic legislation since January 2025 regarding the reform of medical and social expertise and the introduction of an assessment of a person's daily functioning. And also, what [...]
Материнство не має залежати від інвалідності, соціального статусу чи чужих уявлень про “норму”. Це не винагорода за відповідність, не привілей для обраних і не право, яке треба доводити. Це — природне, базове право кожної жінки. Але жінки з інвалідністю часто проходять крізь упередження, тиск, поради «відмовитися» й «не ризикувати». Їм нав’язують сумніви, позбавляють підтримки, ставлять […]
Інформують організації – члени НАІУ Репортаж Суспільне. Вінниця. У селі Дорожньому, що на Вінниччині, на базі обласного центру соціально-психологічної реабілітації триває родинний табір для осіб з інвалідністю. У другому заїзді відпочивають ветерани російсько-української війни з сім’ями. Менеджерка проєкту Наталя Головко розповіла Суспільному, що у другому заїзді відпочивають 7 ветеранів російсько-української війни та стільки ж супроводжуючих. […]
23 липня 2025 року в Києві відбувся одноденний тренінг «Включення людей з інвалідністю в програми гуманітарного реагування та відновлення». Захід організовано Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках проєкту «Разом — потужні: розвиток потенціалу ГО осіб з інвалідністю» у партнерстві з гуманітарною організацією «Людина в біді» (@PeopleinNeedUkraine) та за фінансової підтримки чеського народу. Метою […]
У Сторожинецькій громаді на Буковині працює безкоштовне соціальне таксі. Послуга дозволяє жителям громади безкоштовно дістатися до медичних закладів області та повернутися назад. Зробити це комфортно, з повагою до потреб кожної людини. Послугою можуть скористатися особи з інвалідністю, батьки або опікуни дітей з інвалідністю для організації медичних візитів дитини, а також люди старшого віку (від 70 […]
Сьогодні, 22 липня, відбувся вебінар «Встановлення інвалідності – 2025: покрокова інструкція», організований Ресурсним центром Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Спікерка заходу Інна Борисова розповіла про зміни, які відбулися у вітчизняному законодавстві із січня 2025 року щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування людини, зосередивши увагу на […]