Доступні гінекологічні послуги жителькам Вінниччини!

Доступні гінекологічні послуги жителькам Вінниччини!
31 Жовтня 2022
Друкувати цю новину

Обласний перинатальний центр ВОКЛ ім. М. І. Пирогова у Вінниці отримав універсальне гінекологічне крісло, яке Національна асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) придбала в рамках реалізації адвокаційної кампанії «Доступні гінекологічні послуги для кожної» за підтримки Українського Жіночого Фонду.  (Сторінка кампанії за посиланням: https://naiu.org.ua/project-naiu/zhinoche-zdorov-ya/)

Придбати це крісло вдалося завдяки фінансовій підтримці Hidetomo Akamatsu з Японії.

«Кожна жінка має право на гідні та доступні гінекологічні послуги, – зауважує Світлана Демко, голова ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця»(член НАІУ) та регіональний представник НАІУ у Вінницькій області. – І ми прагнемо подолати стереотипи про репродуктивні права жінок з інвалідністю та інших дискримінованих груп».

Своїми емоціями з приводу придбання крісла ділиться керівник обласного перинатального центру ВОКЛ ім. М. І. Пирогова Інна Кукуруза: «Обласний перинатальний центр є єдиним закладом у Вінницькій області, який надає допомогу вагітним, роділлям та породіллям з інвалідністю.  Оглядаємо ми таких пацієнтів та приймаємо пологи на першому поверсі. Сучасне гінекологічне крісло нам було потрібне, тому ми звернулися із проханням про допомогу до благодійників. Тепер маємо комфорту оглядову у пологовому нашого стаціонару. Ми вдячні за таку необхідну і важливу допомогу».

Заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко вбачає, що необхідно, щоб усі медичні заклади були доступними для пацієнтів з інвалідністю.  «На Вінниччині ми поступово рухаємося у цьому напрямку. Так, ще є над чим працювати. Звісно, що має бути доступність до послуги, але й важливо щоб лікарі теж толерантно працювали з такими пацієнтами. Тому проводимо ряд тренінгів, які стосуються надання медичної допомоги людям з інвалідністю», – зазначила Тетяна Бондаренко.

Вітаємо мешканок Вінниці з чудовою новиною, адже будь-які захворювання, а надто рак, лікуються тим краще, чим раніше було виявлено.

Зі свого боку, Національна Асамблея людей з інвалідністю України буде і надалі продовжувати  адвокаційну кампанію, незважаючи на військові дії,  бо ми віримо в нашу перемогу і в те, що для усіх жінок, в тому числі з інвалідністю, послуги мають бути доступними, безпечними та якісними.

Універсальні гінекологічні крісла повинні бути у кожній лікарні, у кожному куточку України.

Далі буде… Працюємо.

 

 

Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Інформація, що представлена на сторінці, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.

  Категорія: