В цей день тренери семінару не ставили нових завдань перед учасниками. Вся робота була спрямована на аналіз проведеної роботи, здобутих знаннях та практичних навичках, планах на майбутнє.
Разом з тим, день був насичений, адже тренери та учасники семінару зробили підсумок щодо суті методики навчання просторового орієнтування та мобільності осіб з порушеннями зору; як саме та за якими показниками складається індивідуальна програма з даного напряму реабілітації; яким чином здійснювати трансформацію індивідуальної програми реабілітації відповідно до потреб клієнта; які знання, вміння та навички необхідно сформувати у людини з порушеннями зору для того, щоб вона могла успішно орієнтуватися та пересуватися у відкритому просторі.
Особлива увага була зосереджена на необхідності підготовки фахівців з просторового орієнтування та мобільності, адже сьогодні в Україні підготовка даних фахівців не здійснюється.
У другій половині дня слухачі семінару, учасники демонстраційної групи та тренери обмінялися враженнями щодо проведеного семінару, спільної роботи та планів на майбутнє. Заповнили підсумкові анкети учасників семінару та анкети оцінки ефективності навчально-практичного семінару.
Всі учасники семінару отримали сертифікати на 70 годин.
Захід організовано ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з кафедрою офтальмопедагогіки та офтальмопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» та за фінансування урядів Республіки Корея та Німеччини.
#НАІУ #ПРООН #мобільність #орієнтування