Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку

Завершено
Icon Термін дії проєкту

01.04.2021 – 30.11.2022

Icon Проєкт впроваджується у регіонах

Проєкт впроваджується за підтримки:

  • Державного бюджету України

  • ООН жінки

  • Українського Жіночого Фонду

  • Київського інституту гендерних досліджень

  • організацій осіб/жінок з інвалідністю, жіночих/феміністичних організацій

Контактні особи від НАІУ:

Мета проєкту

  • сприяння забезпеченню прав жінок з інвалідністю шляхом посилення спроможностей громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю, лідерок з інвалідністю, подолання стереотипів та впровадження питань інвалідності в політику гендерної рівності

Завдання проєкту

  • Забезпечення участі в процесі прийняття рішень організацій жінок/ осіб з інвалідністю в питаннях захисту прав жінок з інвалідністю та просування гендерної рівності при формуванні політики на національному та місцевому рівні.
  • Підвищення професійного рівня представників/ць громадських організацій осіб з інвалідністю, жінок з інвалідністю, лідерок, правозахисниць, представників/ць державних органів влади з питань захисту прав жінок з інвалідністю.
  • Покращення інформування жінок та дівчат, в т.ч. з інвалідністю щодо реалізації їхніх прав, питань інвалідності, освіти, працевлаштування, доступу до медичних послуг, гендерної рівності, участі у громадському та політичному житті, кращий позитивний досвід жінок з інвалідністю тощо

ЖІНОЧІ ІСТОРІЇ

Протягом років в українському суспільстві було неприйнятно говорити про людей з інвалідністю: дивним чином побутувала думка, що люди, які пересуваються на візках, незрячі, нечуючі та всі ті, хто чимось вирізняється, не мають привертати до себе зайвої уваги. На щастя, часи змінюються. Змінюється мова, змінюється ставлення, з’являються громадські організації, які відстоюють рівні права і можливості для людей з інвалідністю.

Ми поговорили із десятьма жінками – яскравими особистостями з різних регіонів України. Хтось із них пересувається на візку внаслідок травми, хтось – внаслідок хвороби, деякі мають спадкові проблеми із зором чи слухом. Комусь із них довелось пройти через народження

і прийняття дитини з порушеннями розвитку, та майже усі вони стикнулись із нерозумінням суспільства та необхідністю боротись за свої права, які є такими самими, як і в решти членів суспільства.

Наші героїні – передусім жінки, які живуть серед нас, мають свої захоплення та мрії, працюють, беруть участь у громадських рухах, виховують дітей, та по-різному реалізуються у житті. Ми хочемо відійти від підходу, який представляє жінок та матерів дітей з інвалідністю як «мучениць», що мужньо долають перепони. Тому наші історії – не стільки про проблеми та труднощі, скільки про те, чим наповнені життя наших героїнь. Про силу підтримки рідних та близьких, уміння знаходити мотивацію і здійснювати мрії.

Ми віримо, що представлені історії не тільки знайдуть відгук серед людей з інвалідністю та членів їхніх сімей, а й зможуть змінити ставлення до них у суспільстві. Адже жити й отримувати від життя задоволення можливо за будь-яких обставин, заручившись любов’ю та підтримкою близьких.

1О iсторiй жiнок-лiдерок з iнвалiднiстю

Ліза Халявченко та її мама Валентина Бабич «Порада всім мамам, які будуть іти цим самим шляхом: ставтесь до своїх дітей так, як би ви ставились до звичайних дітей. Показуйте, що дитина все може – і якщо дитина вірить у це, у неї все вийде, якщо її підтримувати, любити і вірити»

Вікторія Шевчук: «Життя наповнене і подорожами, і навчанням, і різними подіями (інколи важкими). Та, незважаючи ні на що, хочеться іти вперед, до яскравих речей та здійснення мрій. До речі, перше, що я зробила, коли втратила зір – це вступила в магістратуру і піднялась на Говерлу!»

Валентина Грибальська: «Щоб прожити все життя разом, треба мати якесь таке почуття, відчуття…, щось особливе. І навіть зараз, наприклад, якби його довго не було поруч, то мені без нього сумно. Інколи кажуть, що з роками набридає, байдужість з’являється, але такого у нас немає, це не про нас»

Активності

Активності відсутні.

Вступ до НАІУ

Вам імпонує наша діяльність? Приєднуйтесь до організацій-членів Національної асамблеї людей з інвалідністю України!
приєднатися до НАІУ