Звернення НАІУ до народних депутатів України щодо законопроєкту 5344-Д
6 Квітня 2023
Поширити:
ШАНОВНІ НАРОДНІ ДЕПУТАТИ!
НЕ ДОПУСТІТЬПРИЙНЯТТЯЗАКОНОПРОЕКТУ 5344-Д,
який планується на розгляд Парламенту вже на наступному тижні!!!
ЗУПИНІТЬ СТРАШНІ ЗАКОНОДАВЧІ ПРОЯВИ народного депутата Г. Третьякової і міністра антисоціальної політики О. Жолнович !!!
У країні, в якій тисячі, тисячі, тисячі громадян отримали страшні поранення, як цивільно постраждалих, так і воїнів, які захищали країну, НЕ МОЖНА ПОГІРШУВАТИ ПРАВА ЦИХ ЛЮДЕЙ, НЕ МОЖНА ЗНИЩУВАТИ ЇХ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, РЕАБІЛІТАЦІЮ, ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ.
Законопроєкт 5344-д тричі включався до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України, але завжди було очевидно, що такий антисоціальний, протиправний і дискримінаційний проєкт закону не буде підтриманий народними депутатами України!
І як наслідок, 23 березня 2023 року у Верховній Раді України не вистачило голосів депутатів навіть для взяття законопроєкту 5344-д за основу, а тому його у той же день було відправлено на повторне перше читання.
Національна Асамблея людей з інвалідністю України разом із іншими громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю дякує всім народним депутатам, які дослухалися до голосів обурення та категоричної незгоди громадянського суспільства, керівників підприємств, де працюють люди з інвалідністю, активістів громадського руху, правозахисників і не проголосували за цей ганебний проєкт закону!
Просимо звернути увагу, що редакція законопроєкту 5344-д до повторного першого читання є результатом «косметичних» правок і «камуфляжу» антисоціальних і неправомірних положень з метою протиснути всіма можливими методами цей проєкт закону, хоча б допоки у першому читанні.
Саме тому, жодне авторитетне та дієве громадське об’єднання осіб з інвалідністю не підтримало законопроєкт 5344-д ні на засідання робочої групи з його розробки, ні у публічному просторі.
Жодна норма в законопроєкті 5344-д під час його доопрацювання до повторного першого читання не сформульована за участі громадських об’єднань осіб з інвалідністю!
Кілька антисоціальних і протиправних прикладів, які залишаються після так званого «доопрацювання» до повторного першого читання:
Пропонується виключити із законів України фінансування соціальної, професійної, трудової та фізкультурно-спортивної реабілітації і реабілітаційної допомоги, а також пропонується виключити цілу статтю про трудову реабілітацію осіб з інвалідністю.
В порушення Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю законопроєкт 5344-д скасовує законодавчу норму щодо необхідності залучення громадських об’єднань осіб з інвалідністю (!!!) до всіх рішень, які стосуються людей з інвалідністю.
Звертаємо увагу, що відсторонення громадських об’єднань осіб з інвалідністю від співпраці з інституціями влади – це принципова заскорузла та незрозуміла позиція Міністерства соціальної політики України та інших авторів законопроєкту 5344-д. На підтвердження якої Міністерство соціальної політики України, навіть не чекаючи прийняття даного закону, вже вийшло з ініціативою не погоджувати проєкти нормативно-правових актів з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю. Так, 10 березня 2023 року Мінсоцполітики направило до Мінюсту для проведення правової експертизи відповідний проєкт постанови Уряду.
Законопроєкт 5344-д не може мати «євроінтеграційного» статусу, тому що він не узгоджується із Європейською стратегією прав людей з інвалідністю на 2021-2030 роки, яка передбачає посилення співпраці із об’єднаннями осіб з інвалідністю.
Діюча і ефективна норма, щодо співпраці громадських організацій людей з інвалідністю з українською владою знищується законопроєктом 5344-д та замість неї передбачається декларативна і абсолютно недієва в реалізації норма, яка блокує таку співпрацю всупереч Європейській стратегії прав людей з інвалідністю на 2021-2030 роки.
Попри включення до законопроєкту 5344-д низки новацій, які мають на меті покращити в Україні ситуацію із працевлаштуванням та зайнятістю осіб з інвалідністю, виписані вони абсолютно без урахування вимог нормопроектувальної техніки та прив’язки до реалій сьогодення, внаслідок чого їх неможливо буде застосувати на практиці.
Так звані, новації працевлаштування – це фікція, яка тільки декларує «покращення»!
Законопроєкт 5344-д не може бути належним чином реалізованим без додаткових і численних змін до кодексів і законів, він є неструктурованим, несистемним, не має логічної послідовності та однозначності в розумінні, містить безліч неузгодженостей між його частинами та із чинним законодавством.
І наостанок зазначимо, що всупереч вимогам законодавства до законопроєкту 5344-д не додано ніяких фінансово-економічних розрахунків. Це не дозволяє оцінити задекларовані розробниками, так звані, «позитиви» та взагалі ставить під сумнів їх існування.
Новий внесок, запропонований законопроєктом 5344-д замість адміністративно-господарських санкцій, фактично є новим імперативним податком (сплата якого є невідворотною у разі незабезпечення виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю), запровадженим під час війни для всіх роботодавців. До того ж адміністрування цього внеску законопроєктом 5344-д пропонується покласти на податкові органи.
Виходячи з суті та процедури підготовки законопроєкту 5344-д до повторного першого читання, у громадськості немає довіри ні до цього проєкту закону, ні до його авторів!
НЕ ГОЛОСУЙТЕ за ЗАКОНОПРОЄКТ 5344-Д, ЯКИЙ ЗНИЩУЄ ПРАВА І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ВІЙНИ!
Ми за реформи, що економічно та соціально обґрунтовані та будуть працювати на покращення становища людей з інвалідністю! Але після перемоги та встановлення миру в Україні!
Слава Україні!
З повагою, за дорученням понад 120 громадських організацій людей з інвалідністю з усіх регіонів України, які об’єднують біля мільйона громадян людей з інвалідністю.
Дискусія на тему “Про діабет без фатальних помилок” щодо ролі ЗМІ у поширенні достовірних (науково обґрунтованих) знань про діабет. Презентовано YouTube канал Української діабетичної федерації “Ти не один” та “Школу діабету для журналістів та блогерів”, тема першого випуску до Всесвітнього дня нирки “Захистіть серце та нирки: дізнайтеся, чому діабет значно підвищує ризик серцевих захворювань та […]
Відео за посиланням: https://cdnapisec.kaltura.com/p/2503451/embedPlaykitJs/uiconf_id/49754663?iframeembed=true&entry_id=1_46hoxars&config[playback]={%22audioLanguage%22:%22en%22}&config[ui]={%22locale%22:%22en%22}&kalturaStartTime=2
Європейський Союз не дотримується власних зобов’язань щодо забезпечення прав працівників з інвалідністю. Це стало основним висновком експертів ООН, які заслухали свідчення від організацій людей з інвалідністю, зокрема Європейського форуму інвалідності (EDF). У рамках перегляду виконання ЄС Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю експерти висловили стурбованість недостатнім рівнем інклюзивності у європейських інституціях. На основі отриманих […]
10 березня 2025 року, у Києві стартував дводенний тренінг для тренерів (Training of Trainers, TOT) з інклюзивної безпеки для людей з інвалідністю. Захід організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та проходить у межах проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні”. Під час війни […]
11-12 березня 2025 року Комітет ООН з прав людей з інвалідністю перегляне відповідність Європейського Союзу (ЄС) Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Це частина регулярного процесу моніторингу виконання міжнародних зобов’язань. Що відбуватиметься під час перегляду? Протягом двох днів у Женеві відбудуться публічні слухання між представниками ЄС та експертами Комітету. Вони аналізуватимуть політику ЄС щодо […]
Сьогодні опубліковано звіт, що вказує на недотримання Європейським Союзом міжнародних зобов’язань щодо захисту прав людей з інвалідністю. Цей звіт було подано до групи експертів ООН, яка 11-12 березня у Женеві розгляне, як ЄС виконує Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю (КПІ). Європейський Союз ратифікував КПІ як «організація регіональної інтеграції», що означає, що інституції ЄС […]