Цей план повинен бути спрямований на надання медичної, психологічної та соціально-економічної допомоги людям, постраждалим від вибухонебезпечних предметів, а також має забезпечити їх довготривалу підтримку та реінтеграцію у суспільство.
Задля підготовки згаданого плану створено Міжсекторальну робочу групу, яка об’єднує представників державних органів, міжнародних організацій і громадянського суспільства для розробки комплексного плану підтримки.
30 жовтня 2024 року представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) Павло Ждан взяв участь у засіданні зазначеної Міжсекторальної робочої групи.
На першому засіданні групи учасники обговорили стратегії для зміцнення медичних і реабілітаційних послуг та розширення соціально-економічних можливостей для постраждалих.
НАІУ вважає, що перш за все велику увагу слід приділити уніфікації в законодавстві термінології, яка стосується вибухонебезпечних предметів, та соціальних гарантій, які надаються постраждалому населенню. Крім того, вкрай необхідно створити реєстр постраждалих від усіх вибухонебезпечних предметів (включаючи від БПЛА та балістичних ракет), а не тільки від мінно-вибухових речовин, визначених в IMAS 13.10.
Розробка Національного плану дій з надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів відбувається в межах проєкту ПРООН «Протимінна діяльність в Україні» за фінансової підтримки урядів Швеції та Франції.
Про відповідну ініціативу більш детально можна дізнатися за посиланням: https://www.undp.org/uk/ukraine/press-releases/proon-zapuskaye-mizhsektoralnu-robochu-hrupu-dlya-rozrobky-natsionalnoho-planu-diy-ukrayiny-z-nadannya-dopomohy-tym-khto
Фото: Андрій Крепких / ПРООН в Україні
Інформацію розміщено в рамках реалізації проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у співпраці з Європейським Форумом з питань інвалідності (European Disability Forum, EDF) та Християнської місії незрячих (CBM).