26 листопада 2024 року представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) взяла участь у міжвідомчому заході «Вразливі групи населення в місцях тимчасового проживання: визначення прогалин у наданні соціальних послуг та пошук рішень». Захід організували Кластер з питань управління та координації місць компактного проживання ВПО, Кластер із питань захисту та Ініціатива REACH.
У рамках панельної дискусії «Виявлення та аналіз прогалин у наданні послуг для вразливих груп населення в місцях тимчасового проживання» представниця НАІУ наголосила на основних проблемах, які переживають люди з інвалідністю та літні люди під час евакуації та проживання у місцях тимчасового перебування:
- архітектурна та інформаційна бар’єрність;
- обмежений доступ до підтримки в рамках гуманітарного реагування;
- труднощі у доступі до соціальних послуг.
Особливу увагу було приділено необхідності:
- залучення громадських організацій людей з інвалідністю до процесів забезпечення потреб мешканців таких місць;
- налагодження співпраці між міжнародними, державними та громадськими інституціями.
Декада прав людей з інвалідністю
З 25 листопада по 4 грудня триває Всеукраїнська декада прав людей з інвалідністю, яка привертає увагу до важливості захисту прав осіб з інвалідністю та забезпечення рівних можливостей для всіх.
Результати міжвідомчого заходу ще раз підтверджують важливість послідовної адвокаційної роботи у напрямку покращення доступу до послуг для людей з інвалідністю та захисту їхніх прав. НАІУ продовжує об’єднувати зусилля заради створення інклюзивного суспільства.
Долучайтеся до заходів декади прав людей з інвалідністю, щоб разом створювати кращі умови для всіх!