З перших днів повномасштабної війни громадські організації людей з інвалідністю (далі – ГОІ) включилися у допомогу постраждалим. Жінки-лідерки ГОІ часом роблять просто неможливе для того, щоб допомогти тим, хто цього потребує. Саме про них, справжніх героїнь, розповідає проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) та фінансується Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).
В суспільстві вже багато років існує стереотип, що жінки – це слабка стать! Дійсно мабуть іноді їм би і хотілося стати такими, але… Так є багато але, які заважають їм бути такими, а лише спонукають їх рухатися, розвиватися та допомагати іншим.
Олеся Перепеченко – жінка, яка незважаючи на практично повну втрату зору є сильною, дієвою, активною мобілізаторкою по життю.
З перших днів війни вона змогла долучитися до команди однодумців та з ними організувати допомогу людям з інвалідністю у виїзді до безпечних місць, а точніше евакуювати їх до різних країн Європи. Активно включившись у роботу по допомозі людям з інвалідністю і сім’ям з дітками з інвалідністю Олеся змогла врятувати не тільки людські життя, а й свою психіку від розладів та безвиході, став важливою частинкою дієвого механізму.
Перший місяць війни у її свідомості запам’ятався, як ланцюг з подій телефонних дзвінків, зустрічей на вокзалах, пошуку місць для тимчасового поселення, формування списків груп для евакуації закордон, пошук волонтерів, транспорту, пального, супровід груп до кордону, пошук партнерів, що зможуть прийняти людей і безпечно їх зустріти та зручно розмістити в приймаючій країні.
Приємно, що країн готових прийняти наших людей, які втікали від війни було багато, нажаль і людей, що потребували прихистку була шалена кількість.
Будучі мобілізаторкою з перших днів війни дякуючи Національній асамблеї людей з інвалідністю України у червні місяці Олеся Перепеченко стала мобілізаторкою та активною учасницею проєкту «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні».
Це був корисний досвід та крок до отримання нових знань і структурування виконуваної діяльності. Почались відвідування цікавих інформаційно-корисних тренінгів, самостійна їх організація для категорії населення з інвалідністю по зору.
«Нажаль співпраця з владою в моєму випадку, – зазначає Олеся, ̶ виявилася не продуктивною. Структури виконавчої влади, у деяких регіонах, просто не працюють, телефони не відповідають, офіційні листи залишаються без відповідей, надання соціальних послуг призупинені».
З початку війни, швидко та активно включилися у роботу громадські організації людей з інвалідністю, які залишились на території України, і надають значну підтримку особам з інвалідністю в питаннях евакуації, надання гуманітарної допомоги, юридичної та психологічної підтримки, допомагають з технічними засобами реабілітації, транспортом, ліками, засобами гігієни та продуктовими наборами.
Нещодавно наша героїня брала участь у розповсюдженні продуктових наборів серед людей з інвалідністю в Києві та області за Всесвітньою продовольчою програмою ООН. Кожен переданий продуктовий набір – це нова історія тяжкого життя людей з інвалідністю у ці складні часи війни, розрухи, інфляції.
І вона їх вислуховує, підтримує, підбадьорює, – завжди привітна і усміхнена.
Наразі вже понад 7 місяців триває страшна війна, яка виснажує усіх і кожного. Щоб продовжувати роботу на своєму фронті, нам потрібно берегти від емоційного вигорання та депресивних станів наших мобілізаторок і громадських діячів. Зараз, вже настав той час коли необхідно підтримувати їх емоційну сферу від вигорання задля подальшої ефективної результативної роботи!
==========
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний фінансовий механізм, призначений виключно для підтримки участі жінок у миробудівництві та гуманітарному реагуванні. WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва. WPHF – це інноваційне партнерство між державами-членами, ООН та громадянським суспільством, у якому всі зацікавлені сторони представлені в його глобальній Фінансовій раді.
Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду: www.WPHFund.org та www.WPHFund.org/1000WomenLeaders
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) активно бере участь у вдосконаленні нормативно-правових актів, що безпосередньо впливають на життя людей з інвалідністю. Нещодавно, зокрема, Асамблея подала свої пропозиції та зауваження до трьох ключових ініціатив, які повинні зробити процеси соціального захисту, працевлаштування та доступу до послуг більш прозорими і зручними для цієї категорії громадян. Оцінка повсякденного […]
3 грудня 2024 року відбулося третє засідання міжсекторальної робочої групи, що стало важливим етапом у розробці Національного плану дій з організації допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів. Засідання підсумувало основні напрацювання та заклало основу для фінального доопрацювання плану, який незабаром буде представлений громадськості. Ключові моменти зустрічі: Участь у засіданні взяли представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю […]
Сьогодні, 6 грудня 2024 року, на запрошення Європейського Форуму Інвалідності, представниці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) Світлана Петруша та Олександра Назаренко беруть участь у Європейському регіональному саміті з питань інвалідності. Цей важливий захід стане платформою для сприяння міжнародній співпраці та надання консультацій у ситуаціях ризику та надзвичайних гуманітарних ситуаціях як в Європі, так […]
Європейський форум інвалідності (EDF), членом якого є Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ), оголошує про старт фотоконкурсу 2024 року під назвою «Крізь об’єктив доступності – історії бар’єрів, викликів і гарних практик». Конкурс спрямований на висвітлення питань доступності та недоступності у різних аспектах життя, пропонуючи учасникам можливість поділитися своїми історіями через фотографії. Основна мета конкурсу […]
Дорогі захисники і захисниці України! Цьогорічний День Збройних Сил України ми зустрічаємо у непростий час, коли ваша відвага і самопожертва стоять на сторожі нашої держави. Ви – герої сьогодення, які тримають оборону на передовій та в тилу, захищаючи кожного з нас від ворога. Ваша боротьба – це не лише захист кордонів, а й захист наших […]
Дорогі друзі, У цей чарівний день, коли серця наповнюються радістю, а навколо панує атмосфера добра, щиро бажаємо вам миру, злагоди та щасливих моментів у колі найдорожчих людей. Нехай Святий Миколай принесе у ваші домівки віру в дива, натхнення для нових звершень та теплі обійми турботи й підтримки. Особливі вітання дітям та всім, хто вірить у […]