УНІАН: Фігурант кримінальних справ потрапив до групи з розробки Нацстратегії безбар’єрності – правозахисник
10 Лютого 2021
Поширити:
До складу Міжвідомчої робочої групи з розробки проєкту Національної стратегії безбар’єрності увійшла людина з сумнівною репутацією, яка є фігурантом численних кримінальних проваджень, – Олександр Вознюк.
Про це розповів у Facebook правозахисник і блогер Сергій Наумович.
“Поки у владу будуть просочуватися відверті авантюристи, стрімких змін чекати не доводиться. Наприклад, Національну стратегію безбар’єрності, зробити яку Зеленський доручив Кабміну минулого року, розроблятиме шахрай-кримінальник. Адвокат, у якого у відгуках його ж клієнтів з 2016 року: “Ще той разводилово і кидалово”, “гроші, які призначалися не всі особисто йому, а на поточне завдання у справі, присвоїв і витратив у своїх інтересах”, “здирник!!!” і т. д.”, – написав Сергій Наумович.
Він пояснив, що минулого тижня, 2 лютого на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку громад і територій України з’явилася інформація про затвердження складу Міжвідомчої робочої групи з розробки проєкту Національної стратегії безбар’єрності.
“Проходимо за списком і помічаємо прізвище, яке останнім часом вже набридло в мережі: Олександр Григорович Вознюк. Цей пан називає себе правозахисником і адвокатом, але погляньте відгуки його клієнтів. І це ще не все. Є документи, які свідчать, що в “нульових” Вознюк також взяв $3000 у екс-мера Сміли Олексія Цибка, але свої зобов’язання не виконав”, – заявив правозахисник.
Сергій Наумович також зазначив, що “у 2016 році Вознюк тероризував суди, а потім потрапив у скандал з лобіюванням інформаційно-платіжних терміналів конкретної комерційної структури, про що робило розслідування “Слідство.Інфо“.
“Його звинувачували у вимаганнях, крадіжках, погрозах фізичною розправою, побиттях, збройному нападі… крім цього, відносно Вознюка були відкриті кримінальні провадження про викрадення людини. Багато справ, звичайно, дивним чином незаконно (про що є папір з прокуратури) закриваються районними управліннями МВС, проте деякі відкриті і донині. Наприклад, те, що стосується викрадення Олександра Демчука”, – написав блогер.
Він підкреслив, що “про неадекватність цього персонажа заявляли, зокрема, представники Інституту всесвітньої історії НАНУ, батьки викраденого ним Олександра Демчука – Олександр і Наталія Потапські”.
“Багато з тих, хто перетинався з Вознюком, характеризують його як афериста-авантюриста. Здається мені, що таких токсичних людей краще тримати від державного апарату (і бюджету!) подалі”, – резюмував Сергій Наумович.
Для довідки: Олександр Вознюк є головою ГО “Правозахисна спілка інвалідів”. Раніше повідомлялося, що саме він розгорнув інформаційну атаку проти Уповноваженого президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича. Мінспорту офіційно спростувало умисно поширену Вознюком недостовірну інформацію. Крім того, один з авторів “Цензор.Нет” опублікував серію розслідувань, в яких говориться, що в 2021 році Вознюк намагається отримати понад 1 млн грн з бюджету Києва та “окремим рядком” фінансування з держбюджету. Там же описуються і документально підтверджуються багато злочинів, скоєних Олександром Вознюком.
У рамках проєкту «Криза в Україні: реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю» (2-га фаза), який реалізується НАІУ за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ), ми продовжуємо надавати необхідну допомогу тим, хто цього потребує. Автоматичні тонометри з голосовим виводом стали справжнім порятунком для людей з порушенням зору, допомагаючи їм […]
На гарячу лінію Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) продовжують надходити звернення щодо виключення недієздатних осіб із військового обліку. Це питання має значний суспільний резонанс та потребує чіткого правового регулювання. У зв’язку з цим ми повторно публікуємо інформацію про чинні норми законодавства та механізм виключення недієздатних осіб із військового обліку. Національна Асамблея людей з […]
30 січня 2025 року відбувся вебінар, присвячений важливим питанням безпеки укриттів. Захід організувала Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Посилення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень у відновленні та створенні доступного середовища» за підтримки Організації людей з інвалідністю Данії (DPOD). З вітальним словом до учасників звернулася Вікторія […]
Шановні друзі! Україна потребує сучасного європейського законодавства, яке враховує права та потреби усіх громадян, зокрема людей з інвалідністю. Верховна Рада України прийняла законопроєкт №5344-д, який, на жаль, по певних статтях не відповідає Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Цей законопроєкт, ухвалений як декларація, практично неможливо буде реалізувати. Ба більше, він передбачає скорочення чинних прав […]
У рамках проєкту «Підтримка дітей з інвалідністю під час війни: технології на допомогу» Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) за підтримки ТОВ «Байєр» передала 88 смарт-годинників дітям з інвалідністю, які є членами організацій та партнерами НАІУ. Ці пристрої стануть не лише зручними помічниками в повсякденному житті, але й нададуть додаткові можливості для безпеки та […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проаналізувала проєкт Трудового кодексу України та виявила низку положень, що можуть суттєво звузити права працівників з інвалідністю та батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Внесення змін до трудового законодавства є важливим кроком для модернізації та адаптації його до сучасних умов. Однак, запропонований проєкт Трудового кодексу містить норми, що […]