Дотримання прав жінок з інвалідністю, гендерної рівності та інвалідності у Івано-Франківській області. Проєкт «Різноманіття. Рівність. Єдність.»
18 Червня 2021
Поширити:
З ініціативи представника Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідність в Івано-Франківській ОДА Миколи Макара та заступниці голови облдержадміністрації Світлани Онищук відбувся круглий стіл для людей з інвалідністю.
Метою проєкту є сприяння єдності жіночих організацій та організацій жінок з інвалідністю у відстоюванні прав жінок та дівчат з інвалідністю, подоланні стереотипів та впровадження питань інвалідності в політику гендерної рівності.
На заході були обговорені актуальні питання захисту прав жінок з інвалідністю Івано-Франківської області, першою темою якого було забезпечення ТЗР.
Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та визначені категорії осіб забезпечуються безоплатно медичними виробами з урахуванням їх індивідуальних потреб.
Забезпечення осіб з інвалідністю медичними виробами здійснюється на підставі індивідуальної програми реабілітації, оформленої медико-соціальною експертною комісією або висновком лікарсько-консультативної комісії щодо забезпечення медичними виробами (для осіб з інвалідністю, група інвалідності яких встановлена до 1 січня 2007 р., – безстроково або строк дії якої не закінчився), визначених категорій осіб – на підставі висновку ЛКК або військово-лікарської комісії (далі – ВЛК) за рахунок та в межах коштів державного (у тому числі в рамках державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення) та місцевих бюджетів, передбачених на зазначену мету, та інших не заборонених джерел фінансування.
Володимир Богданович Дзьомбак – заступник директора департаменту – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф виступив з пропозиціями.
Актуальним питанням є створення центру лікування пролежнів та реабілітації в Галицькій лікарні. Про організацію подальшої роботи в деталях поділився генеральний директор медичного закладу Галицької лікарні – Володимир Крупа.
Рівень медичної доступності органів місцевого самоврядування для жінок з інвалідністю поділилась Марія Бойко – начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради
В ході децентралізації процес передачі повноважень з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики про це наголосила заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Галина Сеник. Повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань і труднощів.
Про забезпечення нового порядку надання технічних засобів реабілітації людям з інвалідністю розповів директор Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів – Василь Жураківський.
Також актуальними питаннями круглого столу були:
– Забезпечення прав жінок з інвалідністю в Івано-Франківській області;
– Позитивні зміни за останні роки (гінекологічне крісло, засоби гігієни);
– Чи є пільги на заміну суглобів? І якщо вони прослужили менше двох років, то як людині бути?
– Бар’єри, які заважають реалізації прав жінок з порушенням зору;
– Життєві випадки жінок зі стомою;
– Бар’єри, які заважають реалізації прав жінок з порушенням слуху;
– Питання батьків, які виховують дітей з інвалідністю (дитячі садки, ліцеї, інклюзивне навчання);
Захід відбувся в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізовує «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за підтримки Українського жіночого Фонду.
Сьогодні, 3 липня, відбувся вебінар «Роль та місце громадських об’єднань людей з інвалідністю та ветеранів у наданні соціальних послуг», організований Ресурсним центром Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Спікерами заходу стали: тренерка ГО «Українські правозахисні ініціативи» Ірина Сергієнко; керівниця Вінницької ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України підписала Меморандум про співпрацю із Християнською місією незрячих (СВМ) – міжнародною організацією, що займається допомогою людям з інвалідністю. Організація здійснює активну спільну діяльність з українськими партнерськими організаціями, переважно через спільні проєкти з іншими, зокрема європейськими, структурами. Меморандум передбачає пряму співпрацю між НАІУ та СВМ. Як зазначають у СВМ, їхня […]
В червні у Києві відбувся тренінг «Гуманітарне реагування та відновлення: посилення лідерства організацій жінок з інвалідністю», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). У заході взяли участь активістки, представниці громадських організацій, експертки та жінки з інвалідністю з […]
В Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Як пояснили у Міністерстві освіти і науки України, подати заяву можна до кінця вересня – особисто в обраний заклад або онлайн через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО. У міністерстві наголосили, що на сьогодні професійно-технічна освіта – це шанс швидко здобути затребуваний у державі […]
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]