Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю за вказівкою Мінсоцполітики виключив з Переліку реабілітаційних установ, що мають право на бюджетне відшкодування вартості реабілітаційних послуг, наданих дітям з інвалідністю, реабілітаційні заклади з організаційно-правовою формою «фізична особа-підприємець».
Це сталось 27.06.2024 року, посеред бюджетного року, без попередження надавачів послуг з реабілітації та родин з дітьми з інвалідністю, які розраховували на реабілітацію саме у фізичних осіб-підприємців.
Раптове виключення всіх фізичних осіб-підприємців з Переліку Фонд пояснює тим, що в жовтні 2021 року до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309, були внесені зміни з приводу суб’єктного складу надавачів реабілітаційних послуг, а саме формулювання «заклади охорони здоров’я будь-якої організаційно правової форми» було замінено на «реабілітаційні установи».
Тож Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю знадобилось 2,5 роки, щоб дійти думки про своє неправомірне фінансування надання реабілітації дітям з інвалідністю фізичними особами-підприємцями.
Рада бізнес-омбудсмена, до якої звернулись надавачі реабілітаційних послуг, закликала Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю вжити заходів для усунення дискримінаційних умов на ринку реабілітаційних послуг, вартість яких відшкодовується з бюджету, та ініціювала з цього приводу спільне обговорення описаної проблеми.
Міністерство та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю поки що мовчать, а діти з інвалідністю не отримують реабілітаційні послуги!
НАІУ поділяє стурбованість родин дітей з інвалідністю та буде боротись за їхнє право обирати надавача реабілітаційних послуг самостійно, в тому числі із числа фізичних осіб-підприємців!
Довідково: Чотири фізичні особи-підприємці уклади договори з НСЗУ на надання медичних пакетів з реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я. При цьому у визначенні «Реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ», наведеному у статті 11 Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», також не згадуються фізичні особи-підприємці. В згаданій статті написано, що реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ – це юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що надає реабілітаційну допомогу на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, що передбачає право здійснення реабілітації у сфері охорони здоров’я.