Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує надавати підтримку мешканцям Сторожинецької громади. Реалізований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF, проєкт забезпечує доступ до асистивних технологій, що допомагають людям залишатися активними, незалежними та зберігати високу якість життя.
Асистивні технології, такі як триколісні велосипеди, тонометри та інгалятори, не просто полегшують повсякденне життя, а й допомагають людям залишатися активними, самостійними та незалежними.
«Я знову можу рухатися»: історія Петра зі Сторожинця
Петро – мешканець міста Сторожинець, будівельник і спортсмен. До інсульту він багато працював, захоплювався настільним тенісом і вів активний спосіб життя. Хвороба змінила його реальність, але не забрала волю до руху та самостійності.
Отримавши триколісний велосипед у межах проєкту, Петро одразу відчув, як це відкриває для нього нові можливості.
«Мені сподобалося. Буду вчитися, звикати, їздити на базар та тренування з настільного тенісу. Для мене це дуже важливо. Я дякую усім, хто доклав зусиль, щоб я отримав цей засіб!», — ділиться він.
Велосипед став для Петра не просто транспортом, а ще одним кроком до відновлення активного життя. Він впевнений, що це лише початок його нових досягнень.
Контроль за здоров’ям у будь-якому віці
87-річний Іоан Ілліч з села Нові Бросківці тепер самостійно вимірює тиск завдяки отриманому тонометру. Це важливий крок до збереження здоров’я, адже регулярний контроль тиску допомагає запобігати ускладненням.
Подружжя Артемізії та Іллі, які також проживають у Нових Бросківцях, отримали інгалятор і тонометр. Ці пристрої стануть важливою частиною їхнього медичного догляду, забезпечуючи своєчасний моніторинг стану здоров’я та можливість самостійного використання необхідних процедур.
Асистивні технології дозволяють людям з інвалідністю, літнім людям і тим, хто пережив важкі захворювання, зберігати активність і незалежність. Це не просто речі, а інструменти для якісного життя, що допомагають: підвищити мобільність та комфорт, забезпечити контроль за здоров’ям, підтримати фізичну активність та соціалізацію.
Сторожинецька громада продовжує отримувати допомогу завдяки проєкту, а його учасники – змогу жити так, як вони цього хочуть: рухатися, спілкуватися, контролювати своє здоров’я та залишатися самостійними.
Олександра Перькова, комунікаційна менеджерка проєкту
Сьогодні, 3 липня, відбувся вебінар «Роль та місце громадських об’єднань людей з інвалідністю та ветеранів у наданні соціальних послуг», організований Ресурсним центром Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Спікерами заходу стали: тренерка ГО «Українські правозахисні ініціативи» Ірина Сергієнко; керівниця Вінницької ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України підписала Меморандум про співпрацю із Християнською місією незрячих (СВМ) – міжнародною організацією, що займається допомогою людям з інвалідністю. Організація здійснює активну спільну діяльність з українськими партнерськими організаціями, переважно через спільні проєкти з іншими, зокрема європейськими, структурами. Меморандум передбачає пряму співпрацю між НАІУ та СВМ. Як зазначають у СВМ, їхня […]
В червні у Києві відбувся тренінг «Гуманітарне реагування та відновлення: посилення лідерства організацій жінок з інвалідністю», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). У заході взяли участь активістки, представниці громадських організацій, експертки та жінки з інвалідністю з […]
В Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Як пояснили у Міністерстві освіти і науки України, подати заяву можна до кінця вересня – особисто в обраний заклад або онлайн через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО. У міністерстві наголосили, що на сьогодні професійно-технічна освіта – це шанс швидко здобути затребуваний у державі […]
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]