Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує надавати підтримку мешканцям Сторожинецької громади. Реалізований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF, проєкт забезпечує доступ до асистивних технологій, що допомагають людям залишатися активними, незалежними та зберігати високу якість життя.
Асистивні технології, такі як триколісні велосипеди, тонометри та інгалятори, не просто полегшують повсякденне життя, а й допомагають людям залишатися активними, самостійними та незалежними.
«Я знову можу рухатися»: історія Петра зі Сторожинця
Петро – мешканець міста Сторожинець, будівельник і спортсмен. До інсульту він багато працював, захоплювався настільним тенісом і вів активний спосіб життя. Хвороба змінила його реальність, але не забрала волю до руху та самостійності.
Отримавши триколісний велосипед у межах проєкту, Петро одразу відчув, як це відкриває для нього нові можливості.
«Мені сподобалося. Буду вчитися, звикати, їздити на базар та тренування з настільного тенісу. Для мене це дуже важливо. Я дякую усім, хто доклав зусиль, щоб я отримав цей засіб!», — ділиться він.
Велосипед став для Петра не просто транспортом, а ще одним кроком до відновлення активного життя. Він впевнений, що це лише початок його нових досягнень.
Контроль за здоров’ям у будь-якому віці
87-річний Іоан Ілліч з села Нові Бросківці тепер самостійно вимірює тиск завдяки отриманому тонометру. Це важливий крок до збереження здоров’я, адже регулярний контроль тиску допомагає запобігати ускладненням.
Подружжя Артемізії та Іллі, які також проживають у Нових Бросківцях, отримали інгалятор і тонометр. Ці пристрої стануть важливою частиною їхнього медичного догляду, забезпечуючи своєчасний моніторинг стану здоров’я та можливість самостійного використання необхідних процедур.
Асистивні технології дозволяють людям з інвалідністю, літнім людям і тим, хто пережив важкі захворювання, зберігати активність і незалежність. Це не просто речі, а інструменти для якісного життя, що допомагають: підвищити мобільність та комфорт, забезпечити контроль за здоров’ям, підтримати фізичну активність та соціалізацію.
Сторожинецька громада продовжує отримувати допомогу завдяки проєкту, а його учасники – змогу жити так, як вони цього хочуть: рухатися, спілкуватися, контролювати своє здоров’я та залишатися самостійними.
Олександра Перькова, комунікаційна менеджерка проєкту
З глибоким жалем повідомляємо, що 17 квітня 2025 року пішла з життя Тетяна Баранцова — правозахисниця, засновниця організації «Амі-Схід», урядова уповноважена з питань інвалідності, представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Луганській області. Тетяна була незмінним голосом людей з інвалідністю в Україні, натхненником та рушійною силою інклюзивних ініціатив. Людиною, яка завжди ставила на перше […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) розглянула доопрацьовані технічні вимоги до вагонів метрополітену, надані КП «Київський метрополітен», і повідомляє, що більшість попередніх рекомендацій, викладених у листі НАІУ від 28.10.2024, були враховані. Зокрема, НАІУ запропонувала уточнити габарити вільного проходу між вагонами, щоб забезпечити безбар’єрне пересування для всіх пасажирів, включаючи людей з інвалідністю. Рекомендовано встановити мінімальні […]
42-річний Андрій, мешканець Рожищенської громади, живе з постійним болем у нозі після серйозної аварії. Навіть знайоме середовище власного будинку , яке має бути комфортним для пересування, щодня створює виклики для чоловіка. І без допоміжних технологій для пересування звичні побутові дії стають майже неможливими. Від проєкту “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) надала офіційну позицію щодо проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення фонду муніципального (соціального) орендного житла», ініційованого Міністерством розвитку громад та територій. НАІУ підтримує ініціативу, проте звертає увагу на необхідність урахування потреб найбільш уразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, сімей з дітьми з […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) звернулася до представництва компанії McDonald’s в Україні із закликом до фахової співпраці у сфері безбар’єрності. Попри формальне впровадження елементів доступності у нових закладах мережі, фахівці НАІУ зафіксували низку порушень, які не лише не відповідають чинним будівельним нормам, а й створюють нові бар’єри для маломобільних груп населення. Зокрема, проблеми […]
Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для ВПО, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує свою важливу місію, надаючи допомогу тим, хто цього найбільше потребує. Історія пані Наталі: новий шлях до самостійності Пані Наталя нещодавно переїхала до Опішнянської громади, де тепер мешкає у великій родині свого брата, де виховуються дві племінниці-підлітки. Жінка мріяла […]