Проєкт “Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні” продовжує надавати підтримку мешканцям Сторожинецької громади. Реалізований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF, проєкт забезпечує доступ до асистивних технологій, що допомагають людям залишатися активними, незалежними та зберігати високу якість життя.
Асистивні технології, такі як триколісні велосипеди, тонометри та інгалятори, не просто полегшують повсякденне життя, а й допомагають людям залишатися активними, самостійними та незалежними.
«Я знову можу рухатися»: історія Петра зі Сторожинця
Петро – мешканець міста Сторожинець, будівельник і спортсмен. До інсульту він багато працював, захоплювався настільним тенісом і вів активний спосіб життя. Хвороба змінила його реальність, але не забрала волю до руху та самостійності.
Отримавши триколісний велосипед у межах проєкту, Петро одразу відчув, як це відкриває для нього нові можливості.
«Мені сподобалося. Буду вчитися, звикати, їздити на базар та тренування з настільного тенісу. Для мене це дуже важливо. Я дякую усім, хто доклав зусиль, щоб я отримав цей засіб!», — ділиться він.
Велосипед став для Петра не просто транспортом, а ще одним кроком до відновлення активного життя. Він впевнений, що це лише початок його нових досягнень.
Контроль за здоров’ям у будь-якому віці
87-річний Іоан Ілліч з села Нові Бросківці тепер самостійно вимірює тиск завдяки отриманому тонометру. Це важливий крок до збереження здоров’я, адже регулярний контроль тиску допомагає запобігати ускладненням.
Подружжя Артемізії та Іллі, які також проживають у Нових Бросківцях, отримали інгалятор і тонометр. Ці пристрої стануть важливою частиною їхнього медичного догляду, забезпечуючи своєчасний моніторинг стану здоров’я та можливість самостійного використання необхідних процедур.
Асистивні технології дозволяють людям з інвалідністю, літнім людям і тим, хто пережив важкі захворювання, зберігати активність і незалежність. Це не просто речі, а інструменти для якісного життя, що допомагають: підвищити мобільність та комфорт, забезпечити контроль за здоров’ям, підтримати фізичну активність та соціалізацію.
Сторожинецька громада продовжує отримувати допомогу завдяки проєкту, а його учасники – змогу жити так, як вони цього хочуть: рухатися, спілкуватися, контролювати своє здоров’я та залишатися самостійними.
Олександра Перькова, комунікаційна менеджерка проєкту
Щороку 8 травня весь світ вшановує День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це день, коли ми згадуємо про трагедію війни, про мільйони втрачених життів, зламаних доль, про мужність, опір і незламність людського духу. Для України ця дата має особливе значення. Українці, незалежно від національності, стали жертвами та героями тієї війни. Більшість […]
Роман — 28-річний мешканець міста Рожище на Волині. Через прогресуюче хронічне захворювання він пересувається за допомогою крісла колісного й має другу групу інвалідності. «Раніше я майже не виходив з дому. А тепер, завдяки людям, які мене підтримують, я маю змогу бути серед інших», — каже чоловік. Роман – один з бенецифіарів проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога […]
Міністерство у справах ветеранів України розробило та затвердило методичні рекомендації для роботодавців щодо організації працевлаштування та розвитку трудових відносин з ветеранами війни. Документ є практичним інструментом, який допоможе компаніям не лише виконати соціальну місію, а й залучити мотивованих, стійких і досвідчених працівників. Кому адресовані рекомендації?Підприємствам, установам, організаціям, незалежно від форми власності, а також фізичним особам-підприємцям. […]
Щороку 5 травня в Європі відзначається Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації осіб з інвалідністю. Цей день покликаний привернути увагу до викликів, які щодня долають понад 100 мільйонів європейців з інвалідністю, і підкреслити важливість дій щодо забезпечення рівності, доступності та поваги до прав людини. Сьогодні ми нагадуємо: дискримінація за ознакою інвалідності – […]
Цукровий діабет — це не лише медична проблема. Це виклик для всієї системи охорони здоров’я та соціальної політики, адже ускладнення діабету є однією з провідних причин передчасної смертності та інвалідності в Україні та світі. За даними Міжнародної діабетичної федерації (IDF), оприлюдненими у Європейському Парламенті під час Саміту охорони здоров’я ЄС 2025 року «Rethink Health in […]
Доступність медичних послуг. У двох миколаївських медзакладах реалізували суспільно-важливий проєкт для осіб з інвалідністю. В його рамках в одній з лікарень встановили підйомник для маломобільних людей та універсальні кушетки з електричним регулюванням висоти. Детальніше про те, як вдалося реалізувати проєкт – дивіться у матеріалі TPK MAPT Проєкт «Посилення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у […]