Четвертий день роботи Табору жіночого лідерства «Психологічне відновлення ресурсу жінок лідерок» розпочався із традиційної ранкової рухової активності. Цілюще гірське повітря, тепле сонячне проміння та чарівні краєвиди Карпат благотворно впливають на відновлення внутрішньої жіночої сили.
«Фізкультурно-спортивна реабілітація має велике значення у процесі поліпшення фізичного і психологічного стану людини. Вона заряджає енергією на весь день, сприяє концентрації на подальшій роботі», – говорить керівниця проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» Вікторія Назаренко.
Захід відбувається в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи, надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Тож сповнені сил учасниці табору уважно прослухали лекцію «Інклюзивний доступ осіб з інвалідністю до гуманітарного реагування». Отримані знання будуть використані у їх подальшій громадській діяльності після повернення додому.
Цікавою та корисною була лекція «Доступність до реабілітаційних послуг для осіб з інвалідністю, зокрема, жінок», яка завершилася жвавою дискусією та безліччю запитань про болючі проблеми, пов’язані з інвалідністю.
Також учасниці мали змогу поспілкуватися із психологами щодо пошуку ресурсів жіночої активності та відновлення, позайматися скандинавською ходьбою, покращити свій психоемоційний стан за допомогою ароматерапії.
Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
На гарячу лінію Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) продовжують надходити звернення щодо виключення недієздатних осіб із військового обліку. Це питання має значний суспільний резонанс та потребує чіткого правового регулювання. У зв’язку з цим ми повторно публікуємо інформацію про чинні норми законодавства та механізм виключення недієздатних осіб із військового обліку. Національна Асамблея людей з […]
30 січня 2025 року відбувся вебінар, присвячений важливим питанням безпеки укриттів. Захід організувала Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Посилення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень у відновленні та створенні доступного середовища» за підтримки Організації людей з інвалідністю Данії (DPOD). З вітальним словом до учасників звернулася Вікторія […]
Шановні друзі! Україна потребує сучасного європейського законодавства, яке враховує права та потреби усіх громадян, зокрема людей з інвалідністю. Верховна Рада України прийняла законопроєкт №5344-д, який, на жаль, по певних статтях не відповідає Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Цей законопроєкт, ухвалений як декларація, практично неможливо буде реалізувати. Ба більше, він передбачає скорочення чинних прав […]
У рамках проєкту «Підтримка дітей з інвалідністю під час війни: технології на допомогу» Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) за підтримки ТОВ «Байєр» передала 88 смарт-годинників дітям з інвалідністю, які є членами організацій та партнерами НАІУ. Ці пристрої стануть не лише зручними помічниками в повсякденному житті, але й нададуть додаткові можливості для безпеки та […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проаналізувала проєкт Трудового кодексу України та виявила низку положень, що можуть суттєво звузити права працівників з інвалідністю та батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Внесення змін до трудового законодавства є важливим кроком для модернізації та адаптації його до сучасних умов. Однак, запропонований проєкт Трудового кодексу містить норми, що […]
The National Assembly of People with Disabilities of Ukraine (NAPD) has prepared the Alternative Report titled “People with Disabilities About Their Rights: Every Voice Matters.” This comprehensive document highlights the challenges, rights, and needs of persons with disabilities in Ukraine. The report was developed under the project “Ukraine War: OPD-led Disability Inclusive Response and Recovery […]