Якісні гінекологічні послуги для жінок з інвалідністю — тепер і у м. Сторожинець Чернівецької області
30 Травня 2022
Поширити:
Доступність до якісних гінекологічних послуг ‒ питання, яке стосується КОЖНОЇ жінки! Незалежно від національності, фізичного стану, інвалідності, сексуальної орієнтації тощо. Тож це гасло стало головним для адвокаційної кампанії, яку спільно реалізують Національна Асамблея людей з інвалідністю України (далі ‒ НАІУ) за підтримки Українського Жіночого Фонду.
Хтось може сказати, що не зовсім доречно піж час війни думати про доступність гінекологічних послуг для жінок, що є більш суттєві і нагальні проблеми. І організатори кампанії про це думали. Але ні, ми вирішили продовжувати, бо думаємо про відновлення нашої країни, про мирне життя.
Одним з кроків кампанії було придбання для гінекологічного кабінету приймального відділення КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» універсального гінекологічного крісла. Це вдалося зробити ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» (член НАІУ) за фінансової підтримки Фонду Numotion та у співпраці з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. Лікарня є фізично доступною для усіх груп пацієнток, це було однією з умов оснащення доступного гінекологічного кабінету. Тепер послугою лікаря гінеколога можуть скористатись усі жінки.
Голова ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «ЛІДЕР», представниця НАІУ у Чернівецькій області Валентина Добридіна ділиться:
«Ми давно мріяли про доступне для усіх жінок гінекологічне крісло. Сьогодні наша мрія здійснилась. Війна закінчиться. Ми маємо думати про наше життя в вільній та доступній для усіх категорій громадян країні, про збереження здоров’я та отримання якісних медичних послуг. Як часто я чую від жінок з інвалідністю про неможливість пройти огляд у гінеколога, через недоступність крісла. Воно високе і зовсім не придатне для маломобільної жінки (вагітної, похилого віку, з тимчасовими порушеннями здоров’я). Сьогодні, вперше, відколи користуюсь коляскою, я самостійно пересіла на гінекологічне крісло. Зробила це легко, а головне – безпечно.»
Вікторія Назаренко, генеральний секретар НАІУ, подякувала Валентині за її наполегливість: «Ми довго йшли до цього! В період війни прийняти рішення про покупку медобладнання, а не гуманітарну допомогу особисто людям було складним. Але зараз ми допомогли тисячам жінок і не тільки місцевим, а тим хто вимушено переїхав! Це тільки початок адвокаційної кампанії Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. Будьте здорові!Слава Україні!»
Щиро радіємо разом із жительками Сторожинця! І дякуємо Фонду Numotion за важливу підтримку та сприяння реалізації права на здоров’я жінок у Чернівецькій області.
Усі жінки, в тому числі з інвалідністю, мають право та заслуговують на доступні гінекологічні послуги, повагу й дотримання їхньої гідності в цьому питанні.
Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Інформація, що представлена на сторінці, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.
Шановні колеги та друзі! Прийміть щирі святкові вітання з Різдвом Христовим та Новим роком! Рік, що минає, був нелегким, але саме завдяки вашій активній роботі, наполегливості та спільним зусиллям ми зробили багато для забезпечення прав людей з інвалідністю в гуманітарному реагуванні, просуванню інклюзії осіб з інвалідністю та людей старшого віку в суспільство та на рівні […]
20 грудня 2024 року в Коростенській громаді Житомирської області за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» відбувся навчальний семінар на тему: «Основні принципи взаємодії, комунікації та надання якісних послуг людям з інвалідністю». Захід організувала Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ). Мета заходу: допомогти учасникам краще зрозуміти, як правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю; організовувати для них […]
19 грудня 2024 року відбулося засідання постійно діючої робочої групи з питань забезпечення прав осіб з інвалідністю в Пенсійному фонді України та його територіальних органах. На запрошення Пенсійного фонду України участь у заході взяла генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко. Під час засідання представили результати оцінювання роботи органів Пенсійного фонду щодо […]
Верховна Рада України ухвалила важливе рішення, яке запустить новий етап у системі визначення інвалідності. Законопроєкт №12178, підтриманий 259 голосами, передбачає ліквідацію Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року. На зміну МСЕК прийде сучасна система оцінювання повсякденного функціонування. У рамках цієї реформи уряд обіцяє значно спростити процедури визначення статусу інвалідності, завдяки скороченню бюрократичних етапів […]
Європейська Комісія підтвердила оновлення Стратегії прав осіб з інвалідністю, що діятиме до 2030 року. Ця стратегія спрямована на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян ЄС, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Про це повідомляє Європейський Форум інвалідності. Ключові напрями стратегії: Однією з важливих ініціатив є впровадження Європейської картки інвалідності, яка забезпечить взаємне визнання статусу інвалідності в […]
Рада Європейського Союзу нещодавно опублікувала рекомендації, спрямовані на поліпшення умов працевлаштування для осіб з інвалідністю в країнах-членах ЄС. У цих рекомендаціях наголошується на важливості створення інклюзивного ринку праці, який сприятиме рівним можливостям для всіх. Ключові рекомендації Ради ЄС: Що відзначає Європейський Форум інвалідності? Європейський Форум інвалідності (EDF) наголошує на важливості таких аспектів: Потреба у вдосконаленні […]