Якісні гінекологічні послуги для жінок з інвалідністю — тепер і у м. Сторожинець Чернівецької області
30 Травня 2022
Поширити:
Доступність до якісних гінекологічних послуг ‒ питання, яке стосується КОЖНОЇ жінки! Незалежно від національності, фізичного стану, інвалідності, сексуальної орієнтації тощо. Тож це гасло стало головним для адвокаційної кампанії, яку спільно реалізують Національна Асамблея людей з інвалідністю України (далі ‒ НАІУ) за підтримки Українського Жіночого Фонду.
Хтось може сказати, що не зовсім доречно піж час війни думати про доступність гінекологічних послуг для жінок, що є більш суттєві і нагальні проблеми. І організатори кампанії про це думали. Але ні, ми вирішили продовжувати, бо думаємо про відновлення нашої країни, про мирне життя.
Одним з кроків кампанії було придбання для гінекологічного кабінету приймального відділення КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» універсального гінекологічного крісла. Це вдалося зробити ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» (член НАІУ) за фінансової підтримки Фонду Numotion та у співпраці з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. Лікарня є фізично доступною для усіх груп пацієнток, це було однією з умов оснащення доступного гінекологічного кабінету. Тепер послугою лікаря гінеколога можуть скористатись усі жінки.
Голова ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «ЛІДЕР», представниця НАІУ у Чернівецькій області Валентина Добридіна ділиться:
«Ми давно мріяли про доступне для усіх жінок гінекологічне крісло. Сьогодні наша мрія здійснилась. Війна закінчиться. Ми маємо думати про наше життя в вільній та доступній для усіх категорій громадян країні, про збереження здоров’я та отримання якісних медичних послуг. Як часто я чую від жінок з інвалідністю про неможливість пройти огляд у гінеколога, через недоступність крісла. Воно високе і зовсім не придатне для маломобільної жінки (вагітної, похилого віку, з тимчасовими порушеннями здоров’я). Сьогодні, вперше, відколи користуюсь коляскою, я самостійно пересіла на гінекологічне крісло. Зробила це легко, а головне – безпечно.»
Вікторія Назаренко, генеральний секретар НАІУ, подякувала Валентині за її наполегливість: «Ми довго йшли до цього! В період війни прийняти рішення про покупку медобладнання, а не гуманітарну допомогу особисто людям було складним. Але зараз ми допомогли тисячам жінок і не тільки місцевим, а тим хто вимушено переїхав! Це тільки початок адвокаційної кампанії Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. Будьте здорові!Слава Україні!»
Щиро радіємо разом із жительками Сторожинця! І дякуємо Фонду Numotion за важливу підтримку та сприяння реалізації права на здоров’я жінок у Чернівецькій області.
Усі жінки, в тому числі з інвалідністю, мають право та заслуговують на доступні гінекологічні послуги, повагу й дотримання їхньої гідності в цьому питанні.
Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Інформація, що представлена на сторінці, не завжди відображає погляди Уряду Канади і УЖФ.
Сьогодні, 3 липня, відбувся вебінар «Роль та місце громадських об’єднань людей з інвалідністю та ветеранів у наданні соціальних послуг», організований Ресурсним центром Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Спікерами заходу стали: тренерка ГО «Українські правозахисні ініціативи» Ірина Сергієнко; керівниця Вінницької ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України підписала Меморандум про співпрацю із Християнською місією незрячих (СВМ) – міжнародною організацією, що займається допомогою людям з інвалідністю. Організація здійснює активну спільну діяльність з українськими партнерськими організаціями, переважно через спільні проєкти з іншими, зокрема європейськими, структурами. Меморандум передбачає пряму співпрацю між НАІУ та СВМ. Як зазначають у СВМ, їхня […]
В червні у Києві відбувся тренінг «Гуманітарне реагування та відновлення: посилення лідерства організацій жінок з інвалідністю», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). У заході взяли участь активістки, представниці громадських організацій, експертки та жінки з інвалідністю з […]
В Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Як пояснили у Міністерстві освіти і науки України, подати заяву можна до кінця вересня – особисто в обраний заклад або онлайн через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО. У міністерстві наголосили, що на сьогодні професійно-технічна освіта – це шанс швидко здобути затребуваний у державі […]
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]