Зауваження та пропозиції НАІУ до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року»

Зауваження та пропозиції НАІУ до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року»
4 Грудня 2020
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України (далі – НАІУ), відповідно до листа Державного агентства інфраструктурних проєктів України, розглянула проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року»  (далі – Державна програма) та погоджує його із зауваженнями та надає свої пропозиції.

Наголошуємо, що Україна, ратифікувавши у 2009 році Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю (далі – Конвенція ООН), взяла на себе зобов’язання по її виконанню.

Відповідно до статті 9 Конвенції ООН (Доступність), щоб надати особам з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, держава повинна вживати належних заходів для забезпечення таким особам доступу нарівні з іншими до фізичного оточення. Ці заходи включають виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають доступності.

Також, на виконання Конвенції ООН, Україною було прийнято низьку законів та підзаконних нормативно-правових актів, пов’язаних, зокрема із створенням належних умов для людей з інвалідністю, про стан виконання яких періодично готується Доповідь до Комітету ООН по правам осіб з інвалідністю.

Саме тому, дуже важливо враховувати зазначені питання під час розробки нормативних документів, зокрема і довгострокових Державних програм.

Враховуючи зазначене, пропонуємо доповнити додаток 2 Державної програми наступними заходами та визначити терміни виконання і відповідальних виконавців:

ЗАХОДИ Відповідальні виконавці та терміни
Розроблення державних стандартів: «Зупинки громадського транспорту»; «Пристрої дублювання сигналів світлофорних об’єктів»;«Спеціальні наземні тактильні елементи навігації»;«Тактильні інформатори, вказівники навігаційні схеми»«Аудіо інформатори та вказівники»«Візуальні інформатори та вказівники» Мінінфраструктури Мінрегіон та інші центральні органи виконавчої влади
2021 рік
 Адаптація системи «Централ 103» з урахуванням потреб осіб з інвалідністю з порушенням слуху, мовлення, зору та множинними порушеннями МОЗ, Мінінфраструктури, Мінрегіон та інші центральні органи виконавчої влади

2021 рік

Розроблення та подання в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України зміни до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» та у разі потреби до інших підзаконних нормативно-правових актів щодо заборони ввезення на митну територію України, проведення сертифікації та першої державної реєстрації автобусів, тролейбусів і трамваїв, що використовуватимуться в якості громадського транспорту, не пристосованих до перевезення пасажирів, які перебуваються на кріслах колісних, мають порушення зору та слуху Вповноважені центральні органи виконавчої влади

2021-2022

 

Водночас, враховуючи вимоги Конвенції ООН щодо доступності, НАІУ пропонує захід І завдання 6 додатку 2 Державної програми доповнити словами «з урахуванням потреб осіб з інвалідністю внаслідок порушення слуху, мовлення, зору та множинних порушень».

Крім того, наголошуємо на необхідності включення заходів, які були заплановані у Державній програмі підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період  до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №435, але нажаль на сьогодні залишаються невиконаними.

Зазначені пропозиції надані НАІУ за результатами проведення спільних нарад із Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Сушкевичем В. М. та обговорень на різноманітних заходах із представниками громадських об’єднань осіб з інвалідністю з усіх регіонів України.

  Категорія: