Законопроєкт 5344-д. Нас хочуть залишити на узбіччі!

Законопроєкт 5344-д. Нас хочуть залишити на узбіччі!
1 Червня 2023
Друкувати цю новину

30 травня 2023 року переважною більшістю голосів народних депутатів було підтримано в першому читанні законопроєкт 5344-д, який  після його відправлення на повторне перше читання зазнав «косметичних» правок і «камуфляжу» антисоціальних і неправомірних положень.

Норми, закладені в законопроєкт 5344-д не враховують пропозиції, надані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, які брали участь в цій роботі під час його доопрацювання до повторного першого читання.

В порушення Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю законопроєкт 5344-д скасовує чинну норму щодо необхідності залучення громадських об’єднань осіб з інвалідністю (!!!) до всіх рішень, які стосуються осіб з інвалідністю!

Інші так звані, запропоновані новації працевлаштування – це фікція, яка тільки декларує «покращення»!

Норми щодо звуження прав людей з інвалідністю ініціюються та підтримуються Головою комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г. Третьяковою та Міністром соціальної політики О. Жолнович і, на жаль, набувають системного характеру.

З 1.01.2023 року вступив в дію Закон 2620-ІХ , яким осіб з інвалідністю, постраждалих на виробництві,  позбавили грошових виплат на всі види догляду та на додаткове харчування, а інші соціальні гарантії було звужено. Тепер, законопроєкт 5344-д, а  вже скоро ми побачимо черговий, так званий «шедевр» звуження наших прав та гарантій – законопроєкт «Про працю», в якому перелік скасованих для осіб з інвалідністю гарантій сягає двох сторінок!

Може тому законопроєкт 5344-д намагаються прийняти не зважаючи на такий тривалий і наполегливий спротив громадянського суспільства, що об’єднало людей з інвалідністю?!

Нас хочуть залишити на узбіччі і за нас вирішувати нашу долю!

 

  Категорія: