З нагоди Міжнародного тижня глухих та для популяризації жестової мови, за ініціативи голови Подільської районної у м.Полтаві ради Євгена Нагорного, голови Управління соціального захисту населення Подільської районної у м.Полтаві ради Андрія Каркача та натхненниці фестивалю директорки ГО «МІСТ» Наталії Московець сьогодні усі присутні стали учасниками неймовірного свята!
Душевно та натхненно, професійно та зворушливо, патріотично та ніжно – всі учасники фестивалю щиро дарували свої емоції та майстерність полтавцям!
Дивіться сюжет PTV Полтавське Телебачення
Ярина Кулинич навчається у 9 класі. Разом із подругами виступатиме перед глядачами.
“Я буду танцювати, виконувати композицію українську. Дуже цікаво, що чуючі люди мають змогу спілкуватися з нечуючими. Ми хочемо пропагувати й надалі жестову мову. Ми повинні бути рівними”, – розповіла учасниця заходу Ярина Кулинич.
Олег прийшов як гість, аби подивитися на виступ та поспілкуватися з однолітками.
“Йому дуже подобається, тут дуже позитивно, тут нечуючі люди і йому дуже цікаво. Я намагаюся частіше приходити на такі заходи, дивитися”, – розповів гість заходу Олег.
За офіційною статистикою, кожна 9 людина має порушення слуху.
“Ми прагнемо, щоб суспільство стало інклюзивним, а інклюзія – це включення. І нам хочеться, щоб люди, які мають порушення слуху, не лиши у святкові дні про них згадували, а й щодня мали можливість спілкуватися і їх будуть розуміти”, – повідомила організаторка заходу Наталія Московець.
Для глядачів підготували 24 номери. Подібний фестиваль жестових мов у Полтаві відбувся уперше.
Тамара Мордик, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення