Восьмий день семінару «Орієнтування та мобільність: основа реабілітації людей з порушеннями зору»
11 Липня 2023
Поширити:
Понеділок, 10 липня. Продовжуємо інформувати про роботу навчально-практичного семінару «Орієнтування та мобільність: основа реабілітації людей з порушеннями зору».
Перша половина дня. Ігор Кушнір, який є одним із найдосвідченіших фахівців в області інноваційних систем, сервісів та застосунків невізуальної навігації для людей із глибокими порушеннями зору, провів практичний курс щодо використання різних типів застосунків та додатків під час орієнтування та переміщення в мікро та макро простор.
Були розглянуті такі питання:
Історична складова розвитку навігаційних технологій для незрячих. Основні принципи, різновиди та сфери застосування невізуальної навігації. Особливості подання запитів та отримання інформації незрячого користувача в навігаційних застосунках.
Яким чином може відбуватися використання систем невізуальної навігації у приміщенні за допомогою застосунку “Seeing AI”. Що саме може сприяти навігації у громадському транспорті, огляд основних застосунків. Застосунки на Android та iOS для невізуальної навігації на вулиці. Огляд застосунків Lazarillo, та BlindSquare.
У другій половині дня слухачам семінару була запропонована лекція-демонстрація «Архітектурна та інформаційна доступність в контексті питань навчання О&М людей з порушеннями зору. Користування засобами безпеки орієнтування отримання інформації під час орієнтування та переміщення відкритими просторами».
Були розглянуті питання:
Засоби безпеки, орієнтування, отримання інформації при користуванні середовищем. Адаптація простору для людей із порушеннями зору.
Тактильні елементи доступності (ТЕД).
Візуальні елементи доступності (ВЕД).
Аудіо покажчики (АП).
Доступність послуг.
Облаштування доступного середовища. Помилки та штучно створені бар’єри. «Конфлікт інтересів»: міфи та реалії.
Перед завершенням 8 дня семінару терени та працівники демонстраційної групи отримали несподіваний сюрприз. Слухачі семінару провели квест, виступивши в ролі тренерів, і відповідно тренери та демонстраційна група опинилися в ролі слухачів.
Даний квест показав, що слухачі не тільки опановують програму семінару, але й вже здатні самостійно виступати в ролі тренерів, інструкторів О&М.
********
Захід організовано ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з кафедрою офтальмопедагогіки та офтальмопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» та за фінансування урядів Республіки Корея та Німеччини.
Сьогодні, 3 липня, відбувся вебінар «Роль та місце громадських об’єднань людей з інвалідністю та ветеранів у наданні соціальних послуг», організований Ресурсним центром Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) у межах проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). Спікерами заходу стали: тренерка ГО «Українські правозахисні ініціативи» Ірина Сергієнко; керівниця Вінницької ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України підписала Меморандум про співпрацю із Християнською місією незрячих (СВМ) – міжнародною організацією, що займається допомогою людям з інвалідністю. Організація здійснює активну спільну діяльність з українськими партнерськими організаціями, переважно через спільні проєкти з іншими, зокрема європейськими, структурами. Меморандум передбачає пряму співпрацю між НАІУ та СВМ. Як зазначають у СВМ, їхня […]
В червні у Києві відбувся тренінг «Гуманітарне реагування та відновлення: посилення лідерства організацій жінок з інвалідністю», організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). У заході взяли участь активістки, представниці громадських організацій, експертки та жінки з інвалідністю з […]
В Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Як пояснили у Міністерстві освіти і науки України, подати заяву можна до кінця вересня – особисто в обраний заклад або онлайн через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО. У міністерстві наголосили, що на сьогодні професійно-технічна освіта – це шанс швидко здобути затребуваний у державі […]
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]