Восьмий день семінару «Орієнтування та мобільність: основа реабілітації людей з порушеннями зору»

Восьмий день семінару «Орієнтування та мобільність: основа реабілітації людей з порушеннями зору»
11 Липня 2023
Друкувати цю новину

Понеділок, 10 липня. Продовжуємо інформувати про роботу навчально-практичного семінару «Орієнтування та мобільність: основа реабілітації людей з порушеннями зору».

Перша половина дня. Ігор Кушнір, який є одним із найдосвідченіших фахівців в області інноваційних систем, сервісів та застосунків невізуальної навігації для людей із глибокими порушеннями зору, провів практичний курс щодо використання різних типів застосунків та додатків під час орієнтування та переміщення в мікро та макро простор.

Були розглянуті такі питання:

Історична складова розвитку навігаційних технологій для незрячих. Основні принципи, різновиди та сфери застосування невізуальної навігації. Особливості подання запитів та отримання інформації незрячого користувача в навігаційних застосунках.

Яким чином може відбуватися використання систем невізуальної навігації у приміщенні за допомогою застосунку “Seeing AI”. Що саме може сприяти навігації у громадському транспорті, огляд основних застосунків. Застосунки на Android та iOS для невізуальної навігації на вулиці. Огляд застосунків Lazarillo, та BlindSquare.

У другій половині дня слухачам семінару була запропонована лекція-демонстрація «Архітектурна та інформаційна доступність в контексті питань навчання О&М людей з порушеннями зору. Користування засобами безпеки орієнтування отримання інформації під час орієнтування та переміщення відкритими просторами».

Були розглянуті питання:

  • Засоби безпеки, орієнтування, отримання інформації при користуванні середовищем. Адаптація простору для людей із порушеннями зору.
  • Тактильні елементи доступності (ТЕД).
  • Візуальні елементи доступності (ВЕД).
  • Аудіо покажчики (АП).
  • Доступність послуг.
  • Облаштування доступного середовища. Помилки та штучно створені бар’єри. «Конфлікт інтересів»: міфи та реалії.

Перед завершенням 8 дня семінару терени та працівники демонстраційної групи отримали несподіваний сюрприз. Слухачі семінару провели квест, виступивши в ролі тренерів, і відповідно тренери та демонстраційна група опинилися в ролі слухачів.

Даний квест показав, що слухачі не тільки опановують програму семінару, але й вже здатні самостійно виступати в ролі тренерів, інструкторів О&М.

********

Захід організовано ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з кафедрою офтальмопедагогіки та офтальмопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» та за фінансування урядів Республіки Корея та Німеччини.