Відкриття форуму “Інклюзивність гуманітарного реагування: голос людей з інвалідністю”

Відкриття форуму “Інклюзивність гуманітарного реагування: голос людей з інвалідністю”
8 Жовтня 2024
Друкувати цю новину

Сьогодні в Києві відкрився форум “Інклюзивність гуманітарного реагування: голос людей з інвалідністю”. Подія організована Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України разом з партнером Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Метою Форуму стало обговорення ситуації стосовно потреб людей з інвалідністю та людей старшого віку, включення та участь громадських об’єднань осіб з інвалідністю у прийнятті рішень у рамках гуманітарного реагування. А також напрацювання спільних рекомендацій щодо наскрізного врахування питання інвалідності в гуманітарному реагуванні в 2025 році.

У вступній панелі “Ключові повідомлення: гуманітарна діяльність, що включає людей з інвалідністю” взяли участь троє спікерів: Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич, Заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук, Координаторка Європейського форуму інвалідності в питаннях Східної та Центральної Європи Філіппа Такер.

Валерій Сушкевич одразу наголосив на тому, що так як ми живемо в умовах війни, тема інвалідності на сьогодні – одна з найпроблемніших. Адже в Україні щодня збільшується кількість осіб з інвалідністю. “Ситуація настільки критична, що вони мають щоразу робити вибір: між придбанням продуктів харчування та необхідними для життя ліками. І поки не закриті ці необхідні базові потреби, про закриття інших навіть не йдеться. Тож реагування держави на проблеми людей з інвалідністю має стати основним питанням, яке потребує термінового вирішення”, – каже Валерій Сушкевич.

Також він зазначив: “Я вимушений висловити критичність. Адже в Міністерстві соціальної політики навіть немає напрямку, департаменту, який відповідає за вирішення проблем осіб з інвалідністю”.

Заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук , виступаючи на Форумі, сказала “Це моя перша публічна подія в рамках нової посади. І я обрала саме ваш Форум для того, щоб продемонструвати, що створення системи реабілітації в Україні – мій особистий пріоритет”.

Пані Ірина погодилась, що в державній системі є багато проблем і недопрацювань, які необхідно вирішувати. “Для нас є дуже важливою робота з донорами. Ми маємо показувати їм конкретні потреби із фінансуванням. І ми зобов’язані, як влада, чути людей з інвалідністю. Бо це ваш досвід. І тут ми сьогодні покладаємося на Національну Асамблею людей з інвалідністю”.  Також пані Ірина Верещук наголосила, що готова далі тісно працювати з Асамблеєю.

Закрила панель Координаторка Європейського форуму інвалідності в питаннях Східної та Центральної Європи Філіппа Такер. “EDF розуміє, що відбувається в Україні і готовий підтримувати країну і надалі. Ніхто не знає про потреби людей з інвалідністю краще за них самих”.

В рамках Форума пройде кілька дискусійних панелей за участі людей з інвалідністю та представників громадських організацій осіб з інвалідністю. Теми панелей: “Об’єднані дії для захисту прав людей з інвалідністю і людей похилого віку” за участю кластерів та агенцій ООН,  “Гуманітарні рішення за участю громадських організацій людей з інвалідністю: вектори руху”.

Також в програмі Форуму тематичні простори за темами: “Працевлаштування та зайнятість осіб з інвалідністю” та “Доступність: гуманітарне реагування та відновлення”.

Захід організовується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у рамках проєкту «Розширення участі людей з інвалідністю та організацій, які їх представляють, у реагуванні в Україні».

  Категорія: