Сьогодні в Харкові розпочався триденний семінар-тренінг «Радість руху», який проводять Національна Асамблея людей з інвалідністю спільно з ГО «Харківський Центр реабілітації молодих осіб з інвалідністю та членів їх сімей «Право вибору».
Метою заходу є обговорення питань з розвитку мобільності та орієнтування у просторі дітей та молоді з інвалідністю по зору, зокрема безпечного пересування в просторі, самостійного орієнтування в ньому, набуття здатності бути мобільними, як з використанням, так і без використання технічних засобів.
В семінарі беруть участь доповідачі:
Україна: Євген Свєт, Василь Гошевський, Володимир Батіщев, Наталія Гоєнко, Ігор Кушнір, Євген Артамонов, Олег Шпай, Мовчанюк Теттяна, Бутенко Валентина тощо.
Польща: Ханна Марія Прохарчик, Аліна Талукдер, Анна-Марія Флорек.
В рамках роботи семінару-тренінгу передбачається створення робочої групи з розробки пропозицій до Міністерства освіти і науки та Міністерства соціальної політики щодо модернізації механізму та програм надання послуги навчання орієнтуванню незрячих людей.
Участь у заході беруть фахівці Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики, Департаменту освіти і науки Харківської обласної адміністрації, КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», Харківського обласного відділення Фонду захисту людей з інвалідністю, а також педагоги, батьки та представники громадськості.