Швидке реагування для задоволення гуманітарних потреб осіб з інвалідністю. Історія пані Оксани

Швидке реагування для задоволення гуманітарних потреб осіб з інвалідністю. Історія пані Оксани
25 Квітня 2023
Друкувати цю новину

Наша героїня пані Оксана з родиною мешкає в селищі Макарів що на Київщині. Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року їх селище одне з перших зустріло супротивом російські танки, почалися жахливі вуличні бої. Танки їздили вулицями стріляли по хатах та людях. Дітям вдалось виїхати, а пані Оксана до останньої миті не хотіла вірити, що росіяни ганебно напали на нашу Україну. ЇЇ з з чоловіком та ще деякими односельцями забрали в полон та закрили у підвалі.

«Там тримали декілька днів без їжі і води, а потім перевезли в інше село де також тримали в якомусь страшному льосі декілька тижнів», – згадує пані Оксана. – Я навіть і не пам’ятаю скільки днів ми там були. В голові все переплуталося. Страшні умови утримання, практично без води та їжі, хворі, замучені та незламні люди. Хочеться вірити, що ми незламні і ми вірили і дуже чекали на наше звільнення і перемогу. Кожного дня вірили та молилися. Нажаль мій чоловік цих випробувань та катувань не пережив. Це було справжнє пекло…”

Зараз наша героїня вже вдома, де і стіни лікують. Загострилися старі хвороби, погіршилося психічне здоров’я, і дуже лякають гучні звуки.

Пані Оксана щоденно дякує Богу, що змогла вистояти і пережити увесь той жах війни. “Ніколи не думала, що це можливо на рідній землі”.

Підтримку та допомогу від нашої організації пані Оксана отримує у вигляді ваучера на придбання продуктів, психологічні консультації, і приємні теплі бесіди з кейс-менеджеркою у Київській області.

Сьогодні на городі пані Оксани розквітають тюльпани та нарциси і ми віримо, в квітучу перемогу України.

 

*********

Проєкт «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS) виконується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.