Саме життя диктує теми і завдання семінарів і проєктів для громадських організацій та їх партнерів.
Семінар – тренінг “Сприяння в реалізації прав людей з інвалідністю Луганської області на ДОСТУП ДО Правосуддя” має ідею прописану за зверненнями сімей, які виховують дітей з інвалідністю, за проханнями людей з інвалідністю, представників громадських організацій.
Коли опускаються руки ми кажемо «Один вихід – йти до суду»! Але яка ж насправді доступність до правосуддя для людини з інвалідністю та її сім’ї? … І, тим більше, для людини з інвалідністю, яка проживає в Луганській області, де настільки багато проблематик отриманих пошкоджень, втраченого здоров’я, житла, втрати працевлаштування, і багато іншого, що є пов’язаним з трагедіями 2014 – 2015 років?
В більшості, спроби підступитися до правосуддя і починаються і закінчуються на відсутності інформаційного забезпечення судової системи, на невпевненості і страхах самих громадян, які звертаються до суду.
Під час семінару люди з інвалідністю, їх батьки, НУО, представники владних структур Луганської області розглядали статтю 13 “Доступ до правосуддя” Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, судові справи, їх результати, перешкоди на цьому важкому шляху до захисту своїх прав.
Говорили про фізичні, інформаційні, ментальні, матеріальні проблеми, шукали вихід.
Тема вкрай непроста, але наскільки важливо для людини само РОЗУМІННЯ свого права та можливостей мати ДОСТУП ДО ПРАВОСУДДЯ, не дивлячись на недосконалість системи, на нерозуміння, численні перешкоди. Як багато треба вчити та вчитися, зростати особисто, в колективі НУО, щоб навчитися для себе та для оточуючих захищати свої права та мати сили зробити все можливе, щоб доступ до правосуддя став реальністю для людей з інвалідністю з селищ, районів, містечок та великих міст України.
В заході прийняли участь люди з інвалідністю, представники НУО – Кремінної, Попасної, Золотого, Горського, Рубіжного, Новопскова, Біловодську, Новоайдару, Сєвєродонецька, Новопскову.
Модератор семінару – Людмила Фурсова, експертка з прав людини.
На зустрічі брали участь в консультаціях, обговоренні, ділилися досвідом представники влади та Міжнародних організацій: Литвиненко Олександра – УВКБ ООН, Ратіхіна Євгенія – заст..начальника управління молоді та спорту ЛОДА, Інна Сердюкова – заступник директора департаменту соціального захисту ЛОДА, Чібрісова Наталя – директор Луганського обласного відділення фонду соціального захисту людей з інвалідністю
Інформаційна підтримка – Національна Асамблея людей з інвалідністю України
***
Проєкт реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.
Адмініструє конкурси проєктів – ІСАР Єднання.
Впроваджує проєкт “Сприяння в реалізації прав людей з інвалідністю Луганської області на ДОСТУП ДО ПРАВОСУДДЯ” ЛОМГО АМІ-Схід
Метою заходу є правове забезпечення людей з інвалідністю та їх родин знаннями відносно Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. В рамках семінару буде розібрано та висвітлено стаття 13 «Доступ до правосуддя»; надана інформація про Факультативній протокол, його мету та можливості практичного використання в особистому та громадському житті.
Тетяна Баранцова