23 березня 2021 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ), провела Організаційну зустріч по проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізується в рамках глобальної ініціативи «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Канади.
До заходу долучились жінки різних областей, і особливо слід відмітити активне представництво сходу України – 8 організацій Донецької області.
Керівниця проєкту від НАІУ Лариса Байда зазначила, що «особлива увага в цьому році буде приділена підготовці та старту Всеукраїнської адвокаційної кампанії з дотримання прав жінок, в тому числі з інвалідністю.
На даному етапі важливо обговорити найважливіші проблеми, які хвилюють жінок, в тому числі з інвалідністю, намагатись почути голос кожної жінки і далі об’єднатись для проведення адвокаційної кампанії».
Серед проблем, які найбільше хвилюють жінок – доступність медичних послуг, репродуктивне здоров’я (репродуктивні права), освіта, в тому числі інклюзивна, участь у процесах прийняття рішень, у т.ч. формування бюджетів, реабілітація, доступність до послуг в громадах у різних сферах, доступність транспорту, інформації, будівель, працевлаштування.
Усі запропоновані теми для Адвокаційної кампанії будуть обговорені з партнерами проєкту та організаціями жінок/ осіб з інвалідністю, жіночими / феміністичними організаціями, організаціями, які захищають права вразливих груп жінок, активними лідерками – усіма, хто долучався до проекту протягом першого року і другого років та активно відстоює зміни.
Дякуємо всім учасницям, що долучилися до зустрічі та заходів проєкту і сподіваємося на подальшу командну роботу по підготовці та проведенню Всеукраїнської Адвокаційної Кампанії.
З повагою,
команда проєкту НАІУ