Рекомендації щодо забезпечення доступності об’єктів тимчасового чи постійного розміщення осіб з інвалідністю

Рекомендації щодо забезпечення доступності об’єктів тимчасового чи постійного розміщення осіб з інвалідністю
3 Квітня 2023
Друкувати цю новину

Під час повномасштабної агресії росії в Україні, що розпочалася 24 лютого 2022 року, мільйони людей, рятуючи своє життя та життя своїх близьких, залишили свої домівки і знайшли прихисток у місцях тимчасового розміщення в інших регіонах країни.

Найбільше внаслідок військових дій страждають жінки, діти, особи старшого віку, особи з інвалідністю та інші представники і представниці маломобільних груп населення (МГН). Ці вразливі групи населення стають заручниками ситуації і потерпають через обмежену мобільність, відсутність інформації в доступному форматі, неможливість самостійно дістатися до евакуаційних маршрутів, непристосованість місць тимчасового проживання (притулків).

Переважно внутрішньо переміщених осіб (ВПО) розміщують і в призначених для проживання місцях (гуртожитки, пансіонати), і в непристосованих для таких функцій громадських будівлях (школи, дитячі садки). Подекуди для тимчасового розміщення ВПО, зокрема МГН, під час їх евакуації, створюють логістичні хаби.

Притулки забезпечують ВПО тимчасовим житлом. На жаль, тимчасове проживання внаслідок тривалості військових дій на території України затягнулося на місяці. Тому важливо потурбуватися не лише про організацію побуту людей, а й про створення можливостей для навчання, віддаленої роботи, прогулянок, відпочинку, дозвілля.

Мета цього посібника – надати рекомендації щодо облаштування об’єктів для розміщення осіб з інвалідністю під час транзиту в процесі евакуації, тимчасового розміщення в громадах України, що їх приймають, а також у закладах постійного перебування.

Посібник підготовлено ГО ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з ГО «ПРО.УД/Універсальний дизайн» на замовлення ПРООН за договором UKR/2022/159 від 30.05.2022 р. у рамках Спільної програми ПРООН, ООН Жінки, Дитячого фонду ООН, Фонду ООН у галузі народонаселення «Забезпечення ґендерно чутливої інклюзії осіб з інвалідністю в процесі гуманітарного реагування» за фінансування Партнерства ООН з прав осіб з інвалідністю (UNPRPD).

Завантажити посібник за посиланням.

  Категорія: