Пропозиції НАІУ щодо проєкту Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки» від 20.01.2021  № 1672/0/2-21

2 Лютого 2021 Друкувати цю новину

Ратифікувавши Конвенцію ООН «Про права осіб з інвалідністю» (далі – Конвенція), Україна взяла на себе зобов’язання по її виконанню, в тому числі щодо  забезпечення участі осіб з інвалідністю в процесах прийняття рішень, які їх стосуються.

В Зауваженні загального порядку № 7 (2018) Комітет ООН з прав осіб з інвалідністю звертає увагу держав - учасниць та надає чіткі роз’яснення щодо зобов’язань по пункту 3 ст. 4 та пункту 3 ст. 33 – забезпечення осіб з інвалідністю, та їх організацій в процесах прийняття рішень на всіх рівнях. Комітет також наголошує на відмінності «організацій осіб з інвалідністю» від інших «організацій громадянського суспільства» та необхідності виконання зобов’язань щодо «підтримки потенціалу  та розширення можливосте організацій  осіб з інвалідністю…   Організації громадянського суспільства в цілому не можуть представляти інтереси організацій осіб з інвалідністю та висловлюватись замість них.. ».

Враховуючи зазначене НАІУ пропонує:

  1. Перелік документів пункту 3 (Міжнародні зобов’язання та стандарти у сфері сприяння розвитку громадянського суспільства) доповнити Конвенцією ООН Про права осіб з інвалідністю, ратифікованою Україною 16.12.2009 року.
  2. Стратегічне завдання, пункт 5.1.  доповнити пунктом: «залучення представників громадських об’єднань осіб з інвалідністю до прийняття рішень на всіх етапах розробки та впровадження політики».
  1. В абзаці двадцять другому Підрозділ «Стратегічне завдання» розділу «V. Стратегічні напрями» після слів «інформаційно-комунікаційних технологій» доповнити словами «та доступних форматів для людей з інвалідністю».

 

  З повагою

  Генеральний Сакретар НАІУ                                                      Вікторія Назаренко

 

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.