Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка відбулося засідання Ради Кабінету Міністрів України з питань професійної орієнтації населення.
У засіданні взяли участь перший заступник Міністра соціальної політики, заступник голови Ради Василь Надрага, перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, заступник Голови Ради Федерації роботодавців, заступник голови Ради з питань професійної орієнтації населення Олексій Мірошниченко, представники Уряду, профспілок та громадських організацій. Інтереси людей з інвалідністю в складі даної Ради Кабміну представлені єдиною громадською організацією – Національною Асамблеєю інвалідів України, яка подає пропозиції щодо профорієнтації людей з інвалідністю.
Виступаючи на зібранні, Василь Надрага наголосив, що у профорієнтаційній роботі на найближчі роки має бути врахована низка нових викликів. Зокрема, належить вирішити найскладніше завдання – протидіяти наявним негативним тенденціям у суспільній свідомості та кризовим впливам в економіці і поступово формувати нову якість робочої сили. Урядовець також підкреслив, що для адекватного реагування на вимоги сучасності необхідно, щоб професійна орієнтація населення набула ознак комплексності, інноваційності та спрямованості на найбільш проблемні категорії населення.
„У колі уваги у найближчій перспективі будуть такі цільові групи, як незайняте населення, вивільнювані працівники, інваліди, молодь, у тому числі учнівська, випускники шкіл, які не працюють та не навчаються, сільське населення, особи перед пенсійного віку, звільнені у запас військовослужбовці, засуджені, які здобувають освіту у навчальних закладах при установах виконання покарань або готуються до звільнення, та багато інших. При цьому найважливіший напрям нині – робота з молоддю. Адже це – майбутнє соціально-економічного розвитку країни”, – сказав перший заступник Міністра.
У Мінсоцполітики переконані, що необхідно спрямовувати увагу молоді саме на ті професії, які мають високий попит у реальному секторі економіки, – насамперед робітничі. А тому важливо й надалі співпрацювати з провідними роботодавцями різних галузей, оновлювати матеріально-технічну базу в навчальних закладах, а державній службі зайнятості слід продовжувати роботу щодо мотивації молоді до вибору робітничих професій із залученням широкого кола зацікавлених сторін.
Нинішнього року, як наголошувалося на засіданні, робота Ради з питань професійної орієнтації населення буде спрямована на активізацію зусиль всіх суб’єктів профорієнтаційної діяльності, сприяння розвитку всієї державної системи професійної орієнтації населення. У сфері її уваги і надалі перебуватимуть питання залучення широких верств населення, особливо молоді, людей з інвалідністю, людей старшого віку до усвідомленої побудови професійної кар’єри з урахуванням особистого потенціалу, потреб ринку праці та можливостей ринку освітніх послуг.
Окрему увагу в державній політиці щодо профорієнтації населення надано людям з інвалідністю. Серед рекомендацій МОЗ є укомплектування медико-санітарних експертних комісій реабілітологами та психологами, взаємодія МСЕК з центрами зайнятості, створення окремих профорієнтаційних довідників, створення регіональних банків даних робочих місць для людей з інвалідністю, стимулювання роботодавців та запровадження нових форм працевлаштування тощо.
Прес-служба НАІУ