Продовжуємо співпрацю з пілотними громадами: консультаційна онлайн зустріч «Надання послуг в громадах для осіб/ дітей з інвалідністю»

27 Квітня 2021
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжила співпрацю з пілотними громадами в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації». 26 квітня 2021 року було  організовано та проведено Консультаційну онлайн зустріч «Надання послуг в громадах  для осіб / дітей з інвалідністю» (досвід Вінницької області).

До участі були запрошені представниці і представники громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю, жіночих/ феміністичних організацій,  активні громадянки і громадяни,  органів місцевого самоврядування, територіальних громад, члени робочих груп проєкту.

Керівниця проєкту НАІУ Лариса Байда представила  спікерку заходу – керівницю ГО «Асоціація «Відкриті серця», директорку КЗ центру реабілітації «Обрій» Світлану Демко і її команду.

Світлана Демко – активна громадська діячка, керівниця закладу, експерта з питань інвалідності,  впровадження соціальних послуг на рівні громади. Як каже сама Світлана, що все це – завдяки її синові, який з самого дитинства маючи  захворювання спонукав її до активних дій. «Для того, щоб щось зробити – необхідно діяти, постійно рухатись вперед.»

Зібравши навколо себе таких же активних і небайдужих мам, які виховують дітей з інвалідністю вони створили громадську організацію, а згодом і центр реабілітації.

 

Світлана Демко і Наталія Головко ознайомили учасників зустрічі з роботою Центру «Обрій»: як він працює, його цілі та завдання, хто є його відвідувачами, які послуги надаються  користувачам тощо.

Центр є закладом  денного перебування дітей та молоді з функціональними порушеннями віком від 7 до 35 років, метою діяльності якого є відновлення та підтримка їх фізичного та психологічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство.

Познайомили із основними завданнями, серед яких:

– надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних та інформаційних послуг молоді з функціональними порушеннями і членам їх сімей;

– створення сприятливих умов для розвитку природних позитивних нахилів, творчих здібностей та самовираження дітей та молоді з інвалідністю;

– формування у молоді з інвалідністю  готовності для самостійного життєзабезпечення, праці; почуття власної гідності; громадської позиції; входження у суспільство з власним умінням;

– розробка та впровадження інноваційних програм різноманітних напрямів та ін.

Пані Світлана та пані Наталія розповіли, як поєднується родинний відпочинок і творчість, як працює виїзна батьківська школа та інформаційно-ресурсний центр, презентували роботу соціальних майстерень, майстерні миловаріння, роботи по дереву тощо.

Окрему увагу було приділено тренінговому центру самостійного проживання, центру денного перебування.

 

 

Не могли не торкнутися і детальніше не розповісти про тепличне господарство Центру. Завдяки участі у різних програмах і проєктах та  грантовій підтримці вдалося втілити у життя  ідеї щодо  розвитку тепличного господарства, де працює молодь з інвалідністю.

 

Наприкінці своєї презентації пані Світлана сказала, що «тільки виходячи із  «зони комфорту» ми можемо об’єднуватись та змінювати світ заради майбутнього наших дітей».

Про те, що презентація і зустріч не залишила нікого байдужими свідчать повідомлення у чаті:

«Просто СУПЕР!! Крутий досвід! Дякую!:)))

«Дякую! Багато цікавих ідей можна адаптувати для нас».

«Дякую за зустріч. Кожного разу надихаюсь»

«Дуже дякую, Ви – неймовірні!»

«Щиро дякую цікаву та змістовну зустріч!!!»

«Щиро ДЯКУЮ за надихаючу онлайн зустріч!!!»

«Молодці Вінничани! Ви робите гарну справу! Хай все вдається, мрії збуваються!»

«Дякую, за чудову зустріч…і корисну інформацію) Ви молодці!!!»

У заході взяли участь представниці і представники 10 пілотних громад проєкту. Сподіваємося, що консультаційна зустріч, представлений позитивний реальний досвід наших Вінницьких колег, надихне представників громад на зміни, буде прикладом реалізації навіть самих амбітних ідей та пропозицій, буде поштовхом і зможе хоч трішки підвищити активність громадськості на місцях.

 

Команда проєкту НАІУ

 

Інформація підготовлена/надається  в рамках проєкту  «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації», який реалізує ГС “ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в реформі децентралізації в Україні» за підтримки Уряду Канади.

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар