Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.
В Україні практикується відшкодування в рамках програми реімбурсації «Доступні ліки» Національною службою здоров’я України аптекам вартості відпущених пацієнтам за рецептом ліків, включених до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.
До прикладу передбачено відшкодування повністю або частково вартості препаратів проти серцево-судинних хвороб і нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету ІІ типу, для профілактики інсультів та інфарктів, лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, розладів психіки, поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона.
Водночас у зв’язку з воєнним станом на сьогодні всі препарати за програмою «Доступні ліки» доступні до отримання в аптеках як за паперовим, так і за електронним рецептом.
Щоб отримати безоплатні ліки потрібно:
Із цією метою необхідно записатися і прийти на прийом до лікаря, отримати виписаний ним в електронній системі охорони здоров’я е-рецепт у вигляді СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці або ж надрукований у вигляді інформаційної пам’ятки, або ж паперовий рецепт.
Важливо знати, що без декларації, підписаної з лікарем, скористатися програмою «Доступні ліки» неможливо. Однак у разі наявності хронічного чи затяжного захворювання або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування при зверненні пацієнта засобами телекомунікаційного зв’язку лікар має право виписати рецепт без проведення особистого прийому такого пацієнта.
Перед цим фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою. У разі згоди на отримання безоплатно чи з доплатою необхідних ліків, потрібно назвати код підтвердження, а також за потреби здійснити доплату.
Звертаємо увагу, якщо в обраній аптеці необхідні ліки відсутні, можна або замовити їх в цій аптеці, або ж звернутися до іншої аптеки.
*************
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.