НАІУ взято участь у засіданні Круглого столу “Соціальний захист і реабілітація осіб з інвалідністю”

17 Червня 2021
Друкувати цю новину

Керівники громадських організацій осіб з інвалідністю – члени Національної Асамблеї людей з інвалідністю України  взяли участь у засіданні круглого столу, проведеному Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на тему: “Соціальний захист і реабілітація осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань”.

Захід відбувся 16 червня 2021 року в режимі відео конференції під головуванням народного депутата України Сергія Гривка  ̶ Голови підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань.

Метою проведення Круглого столу було вивчення проблемних питань щодо визначеної теми.

Участь у засіданні брали народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, офісу Президента України, Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю, представники багатьох громадських організацій.

Генеральним  Секретарем НАІУ Вікторією Назаренко у виступі окреслено ряд проблемних питань, зокрема щодо участі ГОІ у громадській експертизі проектів нормативно-правових актів, консультацій, в інформуванні  органів влади про потреби і пріоритети для людей з інвалідністю, а також діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю, в тому числі щодо їх фінансової підтримки та вирішення вкрай важливого і проблемного питання щодо оренди приміщень для здійснення діяльності ГОІ.

Водночас НАІУ надано пропозиції щодо шляхів вирішення цих проблемних питань, зокрема запропоновано посилити парламентський контроль щодо виконання Бюджетної програми 2507020 “Фінансова підтримка ГОІ”, сприяти прийняттю Верховною Радою України законопроєкту щодо внесення змін до Бюджетного кодексу для підтримки ГОІ (реєстр  4607 від 18.01.2021), підтримати законопроєкт щодо оренди державного та комунального майна (реєстр. № 5451 від 29.04.2021), розробити законопроєкт щодо визначення статусу ГОІ відповідно до зауважень Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю, а також підвищити видатки на бюджетні програми щодо фінансування діяльності ГОІ та реабілітації осіб і дітей з інвалідністю.

Позиції, визначні НАІУ, також підтримані іншими виступаючими.

Разом з тим, представниками громадських організацій осіб з інвалідністю озвучено ціла низка проблемних питань щодо соціального захисту таких людей, зокрема і надання реабілітаційних та соціальних послуг, питань прозорості та законності проведення конкурсу Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.

За результатами проведеного Круглого столу визначено доцільність створення робочої групи з метою опрацювання наданих пропозицій.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар