НАІУ не погоджує проєкт постанови КМУ щодо організації виплати і доставки пенсії та грошової допомоги

НАІУ не погоджує проєкт постанови КМУ щодо організації виплати і доставки пенсії та грошової допомоги
15 Березня 2021
Друкувати цю новину

НАІУ розглянула  урядову  постанову «Про додаткові заходи  щодо організації виплати і доставки пенсії та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» та не погоджує її.

«НАІУ категорично проти покладання на одержувачів пенсій і грошової допомоги з числа осіб з інвалідністю ІІ та ІІІ груп, дітей з інвалідністю обов’язку щодо оплати послуг з доставки зазначених виплат» – йдеться у листі.  Серед зазначеної категорії осіб більшість отримують дохід менший за прожитковий мінімум і живуть поза межею бідності та не у змозі виділити із власного бюджету кошти на погашення таких додаткових витрат.

Також у постанові передбачено врегулювати проблему з отриманням зазначених виплат у разі, якщо не визначено переможця конкурсу, зокрема через поточні банківські рахунки одержувачів. НАІУ звертає увагу, що «значна частина осіб з інвалідністю мешкають в селах, де не має банківських установ, банкоматів чи поштових відділень. Це питання гостро стоїть і для людей, які є одинокими та за станом здоров’я не виходять із дому». Як буде вирішуватися це питання?

З огляду на викладене НАІУ вважає, що для одержувачів пенсії з числа осіб з інвалідністю незалежно від групи інвалідності, в т.ч. дітей  з інвалідністю питання доставки цих виплат повинно здійснюватися виключно за рахунок державних коштів.

Від Мінсоцполітики України надійшов на опрацювання проєкт Закону України

  Категорія: