На Дніпропетровщині допомагають відновити втрачені документи

На Дніпропетровщині допомагають відновити втрачені документи
18 Травня 2023
Друкувати цю новину

Люди з інвалідністю – одні з найнезахищених верств населення і дуже потерпають через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Громадські організації – як вітчизняні, так і закордонні, роблять усе можливе, щоб зменшити згубний вплив військових дій на осіб з інвалідністю. Роблять як самостійно, так і в рамках спільних проєктів, одним із яких є «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS), що реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity.

Однією з найскладніших проблем, з якою зіштовхується багато внутрішньо переселених осіб з інвалідністю і тяжкими ураженнями здоров’я, є відсутність документів при собі. Причин цього – декілька, зокрема: поспішна евакуація, коли є ризик забути деякі важливі речі; знищення документів під час пожежі в ураженій російською зброєю оселі; отримання поранення, коли на кону кожна секунда і про особисті речі, що були при людині в цей момент, думається в останню чергу. Наслідками відсутності документів є відмови лікувальних закладів приймати таких людей до себе, а також – ускладнення у пошуку нового постійного місця проживання, для чого теж потрібен паспорт чи інше посвідчення особи.

Пані Валентина (1949 року народження) була евакуйована з м. Ізюм 27 березня 2022 року у Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» (далі – ГО «Океан добра»).  Донька з онуком потрапили у дитячу лікарню, де проходили лікування після важких поранень голови і руки. «Було важко, ми вірили, що все скоро закінчиться, – говорить пані Валентина. – Але легше не ставало». Коли пані Валентина вчергове побігла у сусіднє бомбосховище, її домівку було повністю зруйновано. Внаслідок цього вона втратила усі документи. Кейс-менеджер проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» у Дніпропетровській області та ГО «Океан добра» допомогли оплатити і відновити усі втрачені документи, зробити закордонний паспорт. Нові документи суттєво спростять життя і пані Валентині, і її родині.

Продовжуємо допомагати та оперативно реагувати на потреби людей. Наближаємо перемогу разом, все буде Україна!

 

***************

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.